تحریم های جدید ترامپ علیه ایران صادر شد

  0
  10
  ترامپ

   دولت  آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه این کشور علیه ایران از صدور تحریم های جدید ترامپ در این خصوص خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته و متعاقب کنفرانس مطبوعاتی تعدادی از مقامات این کشور در خصوص اقدامات خصمانه واشنگتن علیه تهران به صدور تحریم های جدید ترامپ در این خصوص مبادرت ورزید.

  رئیس جمهور آمریکا در این دستور اجرائی علیه تهران مدعی «مسدود کردن اموال افرادی خاص در ارتباط با فعالیت‌های تسلیحات متعارف ایران» شده است.

  درتحریم های جدید ترامپ است: من امروز اقدامات تازه‌ای را برای محدود کردن تلاش‌های هسته‌ای، موشکی بالستیک، و جنگ‌افزارهای متعارف ایران انجام می‌دهم. دولت من هرگز اجازه نخواهد داد که ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد. ما همچنین هرگز به ایران اجازه نخواهیم داد که با عرضه مقادیر بیشتری از موشک‌های بالستیک و جنگ‌افزارهای متعارف، جهان را به خطر بیاندازد!

  بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: من برای اطمینان یافتن از این که چنین اتفاقی روی نمی‌دهد، فرمان اجرایی جدیدی را صادر می‌کنم، و به این ترتیب، ضمن بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران، بر بیش از ۲۴ نهاد و فرد، که از فعالیت‌های هسته‌ای، موشکی، و مرتبط با تسلیحات متعارف ایران پشتیبانی می‌کنند، تحریم‌های جدید و کنترل صادرات اعمال می‌کنم.

   درباره تحریم های جدید ترامپ عنوان کرد : دولت من امروز تحریم‌های جدیدی علیه ۲۷ نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه‌ای ایران وضع کرده‌ است. این اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران، گروه صنعتی شهید همت و ۲ موسسه به دلیل مشارکت در انتقال و تهیه سلاح‌های متعارف را هدف قرار می دهد.

  تحریم های جدید ترامپ به دنبال ناکامی واشنگتن در جلب نظر اعضای شورای امنیت در خصوص تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اضافه کرد: ایالات متحده اکنون تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را بازگردانده است. ایران بارها مانع دسترسی بازرسان بین‌المللی شده است! این امر، بیش از پیش معایب عمیق توافق هسته‌ای شکست خورده دولت قبلی را آشکار می‌کند؛ توافقی که من، ایالات متحده را از آن خارج کردم.

  این در حالیست که در فهرست منتشره توسط وزارت خزانه‌داری این کشور، نام ۱۱ فرد از جمله «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی و همچنین ۲ شرکت نیز دیده می‌شود.

  تحریم های اِعمالی وزارت خزانه‌داری آمریکا عبارتند از:

  ۱- افرادی که به لیست SDN دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری افزوده شده‌اند:    

  * محمد رضا دزفولیان

  * اصغر اسماعیل‌پور

  * بهزاد دانیل فردوس

  * مهرزاد مانوئل فردوس

  * حمید رضا قدیریان

  * محمد قنادی مراغه

  * محمد غلامی

  * بهروز کمالوندی

  * جواد کریمی ثابت

  * پژمان رحیمیان

  * احمد اصغری شیوائی

  ۲- نهادهایی که به لیست SDN دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری افزوده شده‌اند: 

  * شرکت ماموت دیزل

  * گروه صنعتی ماموت

  بیشتر بخوانید:

  ماشه ای که یکجانبه چکانده شده

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × پنج =