30.3 C
Tehran
جمعه، 3 اردیبهشت 1400
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
لترپرس افست

مرکب‌ های چاپ لترپرس افست

مصرف مرکب‌ های لترپرس افست امروزه بسیار محدود است و برای برخی کارهای چاپی تزئینی و بعضی از فرم‌های تجاری کاربرد دارد.
پاکت نامه

روند تولید پاکت نامه

به‌خاطر اهمیتی که نامه و مطالب نوشته‌شده در نامه پیدا می‌کرد، پاکت نامه ابداع شد. هدف اولیه ایجاد پاکت نامه حفاظت بیشتر از نامه و برای امنیت بیشتر به‌وجود آمد.
کارگاه‌ های صحافی

سیر تحول تأسیس کارگاه های صحافی و مرمت کاغذ/از دوره قاجار تا به امروز

در این پژوهش، روند شکل‌گیری کارگاه های صحافی و مرمت کاغذ در ایران، از قاجار تا به امروز مطالعه و بررسی قرار گرفته است تا در پایان بتوان به نتیجه‌گیری صحیح و جامعی دست پیدا کرد.
کارت ویزیت

کارت ویزیت؛ کوچک و ساده، اما بسیار مؤثر و کاربردی

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ در این مقاله به بررسی کارت ویزیت، مزیت‌ ها و قابلیت‌ های آن خواهیم پرداخت. در ابتدا مروری داریم بر تاریخچه شکل‌گیری کارت ویزیت و کلیاتی در باب کاربردهای آن. با ما همراه باشید.
رنگ ها در بسته بندی

از سیر تا پیاز بسته بندی/ اهمیت طرح و رنگ ها در بسته بندی

در این قسمت به انتخاب نام مناسب و مطلوب برای یک بسته بندی، جاذبه طراحی و استفاده از رنگ ها در بسته بندی پرداخته می شود.
کاربرد چاپ دیجیتال

کاربرد چاپ دیجیتال در صنایع مختلف

در ادامه مقاله آینده از آنِ چاپ دیجیتال است؛ سطوح چاپی مختلف در چاپ دیجیتال و کاربرد چاپ دیجیتال در صنایع پرداخته می شود.
بنر

بنر؛ شماره یک تبلیغات بیرونی

به بررسی بنر به عنوان یكی از مهم ترین اقلام تبلیغاتی اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.
حساس کردن پارچه توری

کهن اما روزآمد/ نحوه حساس کردن پارچه توری

برای حساس کردن پارچه توری روی شابلون، با استفاده از ماده حساس، در اتاقی تاریک که یک لامپ safe light (لامپ‌های مورداستفاده در تاریک‌خانه‌های عکاسی) داخل آن را روشن کرده باشد و امکان دسترسی به آب سرد و گرم در آن محیط را داشته باشیم، عمل حساس کردن توری را انجام می‌دهیم.
تمرینات ورزشی ساده

تمرینات ورزشی ساده در محیط کاری چاپ

در این‌ مطلب، تمرینات ورزشی به دو صورت «کششی» و «حرکتی» مطرح شده‌اند که با انجام صحیح آن‌ها، از عوارض ذکرشده کاسته خواهد شد.
سالن ‌چاپ

بررسی خطرهای چاپی در سالن چاپ

روری است که ابتدا ساختمان مرکب ‌های افست را مورد بررسی قرار دهیم و سپس به مواد شوینده‌ی مورد استفاده در سالن چاپ بپردازیم.
طراحی بسته بندی

اصلاح طراحی بسته بندی و دردسرهای آن

طراحی بسته ‌بندی یک امر ظاهراً ساده است. مشتریانی داشته‌ام که جهت مشاوره به دفتر ما مراجعه کرده‌اند و پس از آشنایی با ایده‌های اولیه خوشحال این‌جا را ترک کرده‌اند، به امید این‌که طرح را خودشان اجرا کنند و هزینه طراحی پرداخت نکنند.
تاریخچه بسته بندی

از سیر تا پیاز بسته بندی / در ادامه تاریخچه بسته بندی

در قسمت قبل به هدف، نقش و تعاریف حوزه بسته بندی، تاریخچه بسته بندی های چوبی، کاغذی و مقوایی پرداخته شد و در این قسمت به معرفی تاریخچه بسته بندی های شیشه ای، منسوج، پلاستیکی و استفاده از مواد جدید در بسته بندی و ویژگی های بسته بندی مطلوب پرداخته می شود.
چاپ دیجیتال

آینده از آنِ چاپ دیجیتال است

در این مقاله به مزایای چاپ دیجیتال نسبت به سایر روش ‌های چاپی، قابلیت ‌های منحصر‌به‌فرد چاپ دیجیتال، کاربری آسان ماشین ‌های این نوع از چاپ، چاپ اطلاعات متغیر، سفارشی ‌ساختن، کوتاه بودن مدت‌ زمان آماده ‌سازی و گستردگی و تنوع در ابعاد و سطوح چاپی مختلف در چاپ دیجیتال پرداخته می شود.
فیلم حساس

کهن اما روزآمد/طرز تهیه کلیشه با فیلم حساس

برای تهیه و انجام کلیشه با این روش، مقدار معینی از فیلم حساس را کمی بزرگ‌تر از اندازه محیط فیلم نگاتیو می‌بریم، سپس فیلم نگاتیوی که با تکنیک عکاسی یا طراحی تهیه شده است را به طوری که سطح اصلی آن به طرف بالا باشد، روی سطح ژلاتینی فیلم حساس قرار می‌دهیم.
هدهای XAAR

درآمدی بر هدهای XAAR

سخن گفتن علمی درباره هدها مجال گسترده ای می طلبد تا بتوان از نظر فنی آن ها را تحلیل کرد، اما در این مجال، هدهای XAAR را بیشتر معرفی كرده و انواع آن را اختصاراً شرح می دهیم.