7.1 C
Tehran
چهارشنبه، 1 بهمن 1399
مجتمع چاپ نقش الماسمجتمع چاپ و صحافی نقشینهچاپ فاکتور مهیار
چاپ های هنری

چاپ های هنری

در این مقاله، به انواع چاپ های هنری پرداخته شده است که «قسمت نخستِ» آن‌را هم‌اکنون در پیش‌رو دارید.
بسته ‌بندی مواد پرتوزا

بسته ‌بندی مواد پرتوزا؛ روش ‌ها و الزامات مهم

با توجه به کاربرد روزافزون مواد پرتوزا، ضرورت و اهمیت بسته ‌بندی مواد پرتوزا نیز بیش از پیش مورد توجه واقع شده است.
نرم ‌افزارهای مرکب

سیستم‌ ها و نرم ‌افزارهای مرکب

در این بخش نیز به معرفی سیستم‌ ها و نرم ‌افزارهای مرکب که همگی در پی بالا بردن کیفیت کار هستند پرداخته‌شده است؛ که امیدواریم موردتوجه شما قرار بگیرد.
توقف توزیع کاغذ دولتی

درآمدی بر کاغذ/ ترکیب شیمیایی کاغذ

از آن‌جا که کاغذ از الیافی ساخته می‌ شود که قبلاً تحت‌ تأثیر تیمارهای فیزیکی و شیمیایی قرار گرفته ‌اند، سلول‌ های گیاهی حاصل، از ترکیب شیمیایی ثابتی نسبت به ساختار منابع گیاهی اولیه برخوردار نیستند.
فیلم های شرینگ

معرفی انواع فیلم های شرینگ

فیلم های شرینگ متشکل از سه گروه پایه هستند؛ پلی ‌الفین ‌ها، PVC و کوپلیمر PVdc به ‌استثنای PVdc که در آب داغ منقبض می ‌شود.
صنعت چاپ

چالش ‌های صنعت چاپ برای رفع آلودگی چاپخانه ‌ها

استانداردها تأثیر به سزایی بر صنعت چاپ به‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مصرف ‌کننده‌های محصولات به‌دست‌آمده از طبیعت و مواد شیمیایی که سهم عمده‌ای در فرستادن گازهای سمی و ذرات گردوغبار و ایجاد سروصدا دارد، گذاشته است.
راکلت

کهن اما روزآمد/ بررسی راکلت و انواع مورد استفاده آن در چاپ سیلک

در ادامه ی این جستار به معرفی انواع راکلت ها یا رنگ کش های قابل مصرف در این حوزه خواهیم پرداخت.
کاغذ

کاربرد نشاسته در صنایع کاغذ و کارتن‌ سازی

در این پژوهش، به‌صورت مبسوط به مبحث کاربرد نشاسته در صنایع کاغذ و کارتن ‌سازی دارید.
ضرورت نوسازی ماشین آلات چاپ

نگاهی به 200 ‌سال قدمت چاپ در ایران

قدمت چاپ بر می گردد به بشر نخستین از همان روزهای نخست که از غارها برای ایمن‌ماندن از هر‌گونه سرما و گرما استفاده می‌کرد، سعی در انتقال دانش خود به روش‌ های گوناگون داشت.
فرم ‌های تجاری

مرکب فرم ‌های تجاری، هیت ست، کلد ست

در این بخش به سراغ مرکب‌ های فرم ‌های تجاری رفتیم و در ادامه‌ی آن نگاهی هم به مرکب‌های هیت ست و کلد ست داشته‌ایم که امیدواریم موردتوجه شما قرار بگیرد.
بسته بندی مقوایی

بسته بندی مقوایی مایعات

این مقاله مورد بررسی قرار گرفته آشنایی با تاریخچه ی بسته بندی مقوایی و شرکت های سازنده ای است که برای ماندگاری بالا و صادرات بین المللی خود تلاش می‌کنند و همچنین در ادامه به مواد و خصوصیات انواع آن اشاره ای شده و طرح ‌های مختلف نیز معرفی شده اند.
کاغذ

درآمدی بر کاغذ/ کیفیت و مرغوبیت

کاغذ، بافتی متشکل از الیاف گیاهی است که مرغوبیت آن به مواد اولیه و چگونگی عمل ‌آوری آن بستگی دارد. از نظر کیفیت، بهترین کاغذها از الیاف کتان و پنبه به ‌دست می ‌آیند. کاغذ ساخته‌ شده از چوب کاج در رده‌ی دوم و کاغذ نیشکر نیز پس از آن قرار می‌ گیرند.

کهن اما روزآمد/ معرفی روش ها‌ و پاک‌کننده‌ های چاپ سیلک اسکرین

در ادامه‌ی این جستار به معرفی پاک‌کننده‌ ها و سایر روش‌ های مورد تائید برای پاک کردن انواع پارچه ‌های مصرفی در حوزه‌ی چاپ سیلک اسکرین اشاره خواهد شد.
طراحی بسته‌ بندی

نقش احساسات در طراحی بسته‌ بندی

مقوله‌ی بسته ‌بندی در بازاریابی محصولات مصرفی نقش کلیدی را ایفا می ‌کند. از این‌رو می ‌توان بسته‌ بندی را از نظر تأثیرات احساسی‌ای که در مصرف‌کننده ایجاد می‌کند از سه دیدگاه بررسی کرد: ۱- زیبایی‌شناسی، ۲- قابلیت استفاده، ۳- واکنش ‌هایی که ایجاد می‌کند. همچنین باید به بررسی بسته‌ بندی‌های آنلاین (Online) پرداخت که نمی ‌توان آن‌ها را با تمام حواس پنج‌گانه خود تجربه کرد. در مطلب پیش‌رو، به‌صورت مبسوط به بررسی نقش احساسات در طراحی بسته‌ بندی پرداخته‌ایم.
ضعف بسته‌بندی

کاربرد چسب نشاسته در صنایع کاغذ و کارتن‌ سازی

در این پژوهش، به‌صورت مبسوط به مبحث کاربرد نشاسته در صنایع کاغذ و کارتن‌ سازی پرداخته شده است که هم‌اکنون «قسمت دوم» که به کاربرد چسب نشاسته می پردازد ‌را در پیش‌رو دارید.
چت در واتساپ