اشتغالزایی بانوان در صنعت بسته بندی

  0
  37
  اشتغالزایی بانوان

   مجتمع بزرگ کشت و صنعت جلگه چاه‌هاشم این شهرستان در راستای حمایت از قشر بانوان و کشت‌های ترویجی، بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی الگویی موفق در جهش تولید و اشتغالزایی بانوان  استان به شمار می‌رود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا،مجتبی شجاعی اظهار داشت: هم اینک افزون بر ۴۰۰ نفر به صورت نیروی فصلی در این‌ مجتمع مشغول به کار هستند که نسبت به سال گذشته رشد کمی و کیفی خوبی داشته است. اشتغالزایی بانوان در بخش بسته بندی این مجتمع ایجاد شده است.

  وی افزود: تهیه پودر خرما با شیوه های نوین علمی از اقدامات ارزشمند این مجتمع است که مورد توجه ویژه قرار دارد.

  فرماندار دلگان ادامه داد: وجود پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی و یک هزار هکتار سایت نخیلات و ترویج کشت های نوین و ترویجی یک مزیت بسیار مهم برای تحقق شعار جهش تولید است.

  شجاعی اظهار داشت: محصول خرمای این مجتمع پس از فرآیند درجه بندی به همت جمع کثیری از بانوان بویژه بانوان سرپرست خانوار، بسته بندی و برای عرضه در بازار مصرف داخلی و خارجی به استانهای مرکزی کشور حمل می شود. این مطلب به اشتغالزایی بانوان کمک وافری کرده است.

  وی گفت: برای نخستین بار در این مجتمع ضایعات نخیلات به صورت نیمه مکانیزه تبدیل به کود می شود.

  فرماندار دلگان با بیان اینکه برای پرورش دام سبک و سنگین و طیور و فعالیت های شیلاتی در این مجتمع برنامه ریزی شده است ادامه داد: ضرورت دارد ظرفیت سردخانه ای شهرستان متناسب با حجم بالای تولید محصولات کشاورزی دلگان افزایش یافته و مجتمع کشت و صنعت در استقرار صنایع تبدیلی نیز تسریع کند.

  گلمورتی مرکز شهرستان دلگان از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۴۸۰ کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

  بیشتر بخوانید:

  تجهیز و نصب دستگاه های بسته بندی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفت − 5 =