تولید کاغذ بسته بندی از برگ خشک درختان

  0
  128
  فناوری نانوسلولز

  مبتکر اوکراینی از طریق تولید کاغذ بسته بندی با برگ خشک درختان، گامی در جهت کاهش قطع درختان برای تولید کاغذ و حفظ محیط زیست برداشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، یکی از محققان اوکراینی، شیوه‌ای برای تبدیل برگ درختان به کاغذ بسته بندی ابداع و طرح تولید صنعتی و تجاری آن را راه اندازی کرده است.

  وی با استفاده از کاغذ تولید شده با برگ درختان، انواع کیف و پاکت کاغذی تولید کرده است. کاغذ تولید شده با برگ درختان کاملا شبیه کاغذ معمولی است و امکان نوشتن و چاپ روی آن نیز وجود دارد.

  این مبتکر از شانزده سالگی و زمانی که دانش آموز بود به این فکر افتاد تا از آسیب‌ هایی که تولید کاغذ به محیط زیست وارد می‌کند، بکاهد. وی پس از موفقیت آزمایش‌ هایی که در این خصوص در منزل و مدرسه انجام داد، اختراع خود را به ثبت رساند. این مبتکر اهل اوکراین سال ۲۰۱۸ به عنوان کارشناس تحقیق و توسعه در یکی از شرکت‌ های تولید کارتن منصوب شد.

  بیشتر بخوانید: تولید بایوپلاستیک از نشاسته سیب ‌زمینی

  کاغذ بسته بندینحوه تولید هر تن کاغذ بسته بندی

  برای تولید هر تن کاغذ بسته بندی به این شیوه، به سه تن برگ خشک نیاز است. این در حالیست که برای تولید همین مقدار کاغذ باید ۱۷ اصله درخت متوسط قطع شود.

  کاغذ‌های تولید شده از برگ درختان به سبب آن که استحکام بسیار بالایی ندارد و سفید کردن آن هم دشوار است، فعلا نمی ‌تواند جای کاغذ‌های موجود را بگیرد، اما این مبتکر عزم خود را جزم کرده است تا طرح خود را به یک طرح تجاری جهانی تبدیل کند.

  منبع: خبرگزاری صداوسیما

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 5 =