مطبوعات همدان و گرانی کاغذ

  0
  26
  سهمیه کاغذ مطبوعات

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: با وجود گرانی کاغذ و کاهش شمارگان برخی روزنامه‌های استان، این اداره‌کل همچنان برای جلوگیری از تعطیلی رسانه‌ها و مطبوعات همدان تلاش می‌کند.

  احمدرضا احسانی روز سه شنبه در جلسه اعضای شورای اطلاع رسانی استان همدان بیان کرد: با توجه به اتفاق های رخ داده در حوزه کاغذ، بسیاری از رسانه ها به علت کاهش شمارگان، باید طبق قانون تعطیل شوند اما اداره‌کل ارشاد با آنها تعامل کرده است.

  احسانی اضافه کرد: این اداره کل درصدد ادامه حیات رسانه ها است تا به شمارگان پیش بینی شده در قانون برسند؛ چرا که تعطیلی رسانه ها علاوه بر ضربه به بدنه مطبوعات استان و کشور، موجب بیکار شدن چندین تن می شود.

  وی همچنین با اشاره به دغدغه برخی مطبوعات همدان برای دریافت مطالبات خود در حوزه آگهی ها، اظهار داشت: دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی باید از طریق سامانه تعریف شده واحد توزیع آگهی، گزارش‌های خبری و تبلیغی خود را منعکس کنند تا این آگهی‌ها به صورت عادلانه بین تمامی رسانه‌ها توزیع شود و هر اقدامی خارج از این چارچوب تخلف است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بیان اینکه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی محول شده است گفت: ساز و کار شفاف سازی در فرایند گردش اطلاعات و فعالیت تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان استان باید در این شورا ترسیم شود.

  وی اضافه کرد: قرار دادن اطلاعات در اختیار رسانه ها، مردم و مطبوعات برای روشن شدن افکار عمومی نیازمند پاسخگو بودن دستگاه ها به مطبوعات و اصحاب رسانه است چراکه خبرنگاران نقش اساسی در حوزه مدیریت افکار عمونی، اطلاع رسانی و گردش اطلاعات در بخش های مختلف دارند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان تاکید کرد: عملکرد حاکمیت، نظام و دولت در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید به اطلاع عموم رسانده شود بنابراین پاسخگو بودن به افکار عمومی جزو اولویت های ترسیم شده، سیاست ها و برنامه های شورای اطلاع رسانی همدان است.

  احسانی ادامه داد: نحوه پاسخگویی نیز باید ترسیم شود تا دستگاه ها و نهادهای مسئول در مقابل کارهایی که انجام می دهند به مردم پاسخگو باشند.

  وی نقش آفرینی در مدیریت افکار عمومی همدان در چارچوب سیاست ها کلی کشور و تبیین خط مشی اطلاع رسانی از عملکرد و دستاورد های حوزه های مختلف استان را از وظایف این شورا برشمرد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان افزود: ترسیم جهت گیری اطلاع رسانی و مطبوعاتی استان در راستای پاسخگویی به افکار عمومی، انعکاس شفاف عملکردها و تشکیل اتاق فکر متناسب با ماموریت ها و وظایف شورای اطلاع رسانی، در اولویت برنامه های این شورا رده بندی می شود.

  احسانی اضافه کرد: اگر وظایف این شورا به خوبی انجام شود گردش اطلاعات به صورت شفاف صورت می گیرد بنابراین از ترویج اخبار کذب و شایعه که بر روی افکار عمومی تاثیر گذاشته و تبعات آن بر روی سیستم اداری استان و کشور برمی گردد، جلوگیری می شود.

  وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت سهمیه بندی سوخت و نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، شفاف سازی خدمات و اطلاع رسانی دقیق و بی کم و کاست در این حوزه ها ضروری است.

  بیشتر بخوانید: گرانی بنزین و تاثیر آن بر بازار کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 5 =