کاغذهای وارداتی در گمرک رسوب کرد

  0
  39
  علت اصلی افزایش قیمت کاغذ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، معاون گمرک ایران در مکاتبه‌ای با قائم مقام وزیر صمت، خواستار تعیین تکلیف کاغذهای وارداتی رسوبی در بنادر شد.

   آقای مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در مکاتبه‌ای با آقای حسین مدرس خیابانی، خواستار تعیین تکلیف کاغذ‌های وارداتی رسوبی در گمرکات و بنادر شد.

  درحالیکه مقادیر زیادی کاغذهای وارداتی چاپ و تحریر در گمرکات رسوب کرده، به نظر می‌رسد برخی اختلافات اداری، مانع تعیین تکلیف این کالا‌ها و ترخیص آن‌ها از گمرکات شده است.

  پیگیری‌ها نشان می‌دهد، با وجود توافق انجام شده همچنان کالا‌های مورد اشاره به دلیل عدم تایید تطابق در گمرکات رسوب شده و اجازه ترخیص به آن‌ها داده نشده است.

  چندی قبل اداره کل استاندارد استان تهران به آزمایشگاه‌های ۴ گانه مستقر در گمرکات استان اعلام می‌کند، بند ۳ حوزه معاونت ارزیابی کیفیت مبنی بر اینکه در زمینه تعیین ماهیت کالا در مبادی رسمی کشور وظیفه سازمان استاندارد تعیین ماهیت بر اساس اظهار کالاست (و تعیین تعرفه وظیفه سازمان نیست) مورد تاکید مجدد می‌باشد.

  این مشکل در حالی به وجود آمده است که بازار کاغذ در ایران بحران های زیادی را در چند وقت گذشته تجربه کرده است، از بالا رفتن ناگهانی کاغذ که باعث چندین برابر شده قیمت ها شد تا ارزان شدن قیمت که با وجود ارزان شدن قیمت کاغذ اما همچنان بازار این کالا دچار نوسانات و نا آرامی های بسیار است. کاغذ های مانده در گمرک در حال رسوب است و این در حالی است که کشور با کمبود کاغذ مواجه است. مناطق محروم از داشتن کتب درسی محروم هستند و به دلیل کمبود کاغذ بسیاری از قبوض کاغذی به سامانه الکترونیکی تبدیل شده اند. با توجه به این مسئله نگاه داشتن این کاغذ ها در گمرک و از میان رفتن آن ها نا معقول به نظر می رسد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × پنج =