کمبود کاغذ در مناطق محروم به معضل تبدیل شده است

  احمدی لاشکی با اشاره به روند فعلی تولید کاغذ در کشور مطرح کرد

  0
  24
  کتاب‌ های درسی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هنوز پس از گذشت سه ماه از سال تحصیلی کتب درسی در برخی مدارس مناطق محروم توزیع نشده است، گفت: قطعا با روند فعلی تولید کاغذ در کشور سال آینده با مشکل مواجه می‌شویم. کمبود کاغذ در مناطق محروم مشکلات فراوانی ایجاد کرده است.

  ثبت نام مدارس

   قاسم احمدی لاشکی با انتقاد از نبود سیاست‌های مدیریت مصرف در حوزه کاغذ، گفت: در حال حاضر چوب کاغذهای مصرفی در کشور از سایر کشورها وارد می‌شود و با این روند قطعا سال‌های آینده به مشکل بر می‌خوریم.

  نماینده مردم نوشهر و چالوس درمجلس شورای اسلامی برای نمونه به میزان تولید کتب درسی برای مدارس سراسر کشور اشاره و اضافه کرد: برای سال تحصیلی امسال ۱۴۲ میلیون جلد کتاب در کشور به چاپ رسید ولی هنوز برخی مدارس بدون کتاب درسی هستند. کمبود کاغذ در مناطق محروم مشکلات فراوانی در زمینه تولید کتب درسی برای محصلان ایجاد کرده است.

  احمدی لاشکی پیش بینی کرد که با روند کنونی تولید و واردات کاغذ در کشور، سال آینده با مخاطره جدی مواجه می‌‎شود و با بحران جدی کاغذ در کشور مواجه خواهیم شد و حتی در توزیع کتب مدارس نیز به مشکل می‌خوریم.

  بخشنامه‌های ادارات باید الکترونیکی شود

  وی با بیان اینکه با مدیریت مصرف در بسیاری از بخش‌‎ها می‌توان در حوزه کاغذ صرفه جویی کرد، گفت: بسیاری از بخشنامه‌ها در ادارات باید از حالت کاغذی به الکترونیکی و رایانه‌ای تبدیل تا در مصرف کاغذ صرفه جویی شود.

  این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: از سوی دیگر پایان نامه‌‎های چند صد صفحه‌ای دکتری و ارشد که در چندین جلد صحافی و چاپ می‌شود نیز ضرورتی ندارد و این پایان نامه‌‎ها نیز می‌تواند به صورت الکترونیکی به چاپ برسد.

  سه وزارتخانه تأثیرگذار در مصرف کاغذ

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، سه وزارتخانه علوم، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی را سه وزارتخانه تأثیرگذار در مدیریت مصرف کاغذ برشمرد و  تصریح کرد: در صورت توجه این سه وزارتخانه به چاپ بی رویه کاغذ شاهد صرفه‌جویی در این حوزه و توزیع کاغذ و کتب درسی در مناطق محروم نیز خواهیم بود. مشکل کمبود کاغذ در مناطق محروم با صرفه جویی قابل حل خواهد بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − دوازده =