اتحادیه چاپخانه داران در حال بازسازی

  گفت و گو با سعید حاجیلو، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  149
  اتحادیه چاپخانه داران

  این روزها در اتحادیه چاپخانه داران تهران تغییرات عمده ای در حال انجام است؛ یکی از مهم ترین این تغییرات بازسازی ساختمان اتحادیه است. در همین رابطه چاپ و نشر آنلاین گفت و گوی اختصاصی با سعید حاجیلو یکی از اعضاء هیئت مدیره این صنف انجام داده است.

   سعید حاجیلو درباره هدف بازسازی ساختمان اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: اگر قرار باشد اتحادیه کارهای بزرگی انجام دهد ابتدا باید مکان درستی داشته باشد و در مراحل بعد به کارهای دیگر رسیدگی کند.  اتحادیه از لحاظ ساختاری در خور شأن آن نبود، همان طور که می دانید محیط تأثیر فراوانی هم بر کارکنان اداری یک ساختمان می گذارد و هم در این مورد نشان دهنده شأن و عظمت یک صنف است؛ اما این ساختمان بسیار قدیمی و فرسوده شده بود و نیاز اساسی به تعمیر و بازسازی داشت.

  این عضو هیئت مدیره چاپخانه داران تهران در ادامه افزود: اصناف دیگری نیز هستند که به زودی به زیر مجموعه اتحادیه چاپخانه داران تهران افزوده خواهند شد، ساختمان این صنف باید برای آن ها نمایانگر شأن و عظمت این حوزه باشد.

  وی ادامه داد: ساختمان اتحادیه یک سالن کنفرانس و تجهیزات آموزشی لازم داشت و از این رو بازسازی آن اجتناب‌ناپذیر می نمود. همانطور که می دانید صنعت چاپ در حوزه های افست، دیجیتال و همچنین در بخش های مربوط به امور مالیات و دارایی باید به اعضای خود آموزش دهد و در همین رابطه نیز کمبود امکانات به‌روز و مدرن در این بخش احساس می شد که در بازسازی و مدرن کردن ساختمان اتحادیه این نکات مدنظر قرار گرفته شده است.

  مدیرعامل مجتمع چاپ نقش الماس توضیح داد: هزینه های مربوط به بازسازی ساختمان توسط اعضای صنف و به صورت داوطلبانه پرداخت شده است، در این صنف توانایی ها بالا است و خود اعضا به راحتی قادرند تا نیازهای مربوط به صنف خود را مرتفع کنند. باید بگویم که در این مورد اعضای اتحادیه، هیئت مدیره اتحادیه و تعاونی چاپخانه داران تهران با یکدیگر کاملاً هماهنگ عمل کردند.

  وی افزود: همانطور که مطلع هستید، ساختمان اتحادیه متعلق به شرکت تعاونی چاپخانه داران است، شرکت تعاونی نیز کاملاً در جریان تغییرات انجام شده قرار دارد و از هیچ کمکی نیز در این خصوص کوتاهی نکرده است.

  بیشتر بخوانید: تسریع در خروج ماشین آلات فرسوده چاپ از کشور

  حاجیلو درباره زمان اتمام کار تعمیرات ساختمان اتحادیه اظهار داشت: از آنجا که جناب احمد ابوالحسنی (رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران) خودشان سر کار حضور دارند و با چهار تیم قوی بازسازی، به کار مشغول هستند، طبق برآوردها روز شنبه کار به اتمام خواهد رسید و کارمندان سر کار خود حضور پیدا خواهند کرد. کار تعمیرات و بازسازی از روز دوشنبه بعد از ظهر و بعد از آخرین جلسه اتحادیه آغاز شد، سه‌شنبه نیز میلاد حضرت رسول (ص)   و تعطیل بود که با این احتساب اتحادیه تنها روز چهارشنبه رسیدگی به کارهای مربوط به اعضا را تعطیل کرد و ما از روز شنبه دوباره با تمام توان خدمت‌گزاری خود را آغاز خواهیم کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار + 10 =