استفاده از جدیدترین تکنولوژی ‌های بهداشتی در یک چاپخانه

  گفت و گو با رامین پیشعلی از مدیران اجرایی شرکت چاپ و بسته بندی فرارنگ آریا

  0
  112
  بهداشتی

  رامین پیشعلی: اجرای کامل دستور العمل های بهداشتی برای فرا رنگ آریا هزینه زیادی در بر داشت اما با توجه به تعهدی که مجموعه ما نسبت به کارکنان خود و مصرف کننده تولیدات کارخانه دارد؛ خود را موظف به اجرای کامل پروتکل های بهداشتی می دانیم. 

  چند ماهی است که سراسر دنیا با پدیده ی شومی به نام ویروس کرونا درگیر است. این ویروس منحوس علاوه بر تهدید جان انسان ها، اقتصاد جهانی را نیز به رکود عجیبی کشانده است و اقتصاد ایران نیز از این قاعده مستثنا نیست. اکنون بسیاری از صنایع در سراسر جهان در وضعیت نا مطلوبی به سر می برند.

  صنعت چاپ یکی از بزرگ ترین صنایعی است که برای میلیون ها نفر در جهان اشتغال زایی کرده و جزو صنایع اصلی و درآمدزای هر کشور به حساب می آید. این صنعت در کشور ایران نیز جایگاه ویژه ای دارد؛ اما تعطیلی های گسترده این روزها بر فعالیت های آن اثر گذار بوده  است؛ برای آگاه شدن از چند و چون فعالیت های این صنعت به سراغ مجموعه های بزرگ و نامی رفتیم که در این حوزه فعالیت می کنند و حال این روزهای صنعت چاپ را از زبان آنان جویا شدیم.

  شرکت فرارنگ آریا یکی از مجموعه های نامی و قدرتمند حوزه چاپ است. رامین پیشعلی از مدیران اجرایی شرکت چاپ و بسته بندی فرارنگ آریا درباره چند و چون شروع کار مجموعه به چاپ و نشر آنلاین گفت: مجموعه فرارنگ آریا در اولین روز کاری خود از تمامی کارکنان تست PCR به عمل آورد تا از سلامت کامل افراد مجموعه مطمئن شود. قابل ذکر است که تست PCR همان تست مخاط دهان و بینی است و از پیش رفته ترین تست های تشخیص کرونا محسوب می شود.

  مدیر اجرایی مجموعه فرارنگ آریا در ادامه توضیح داد: در نقاط مختلف کارخانه صابون‌ریزهای مخصوص الکل تعبیه کرده ایم که به صورت لیزری و غیر تماسی است. در بدو ورود نیز کارکنان مجموعه توسط تب سنج لیزری (غیر تماسی) مورد آزمایش قرار می گیرند و اگر دمای بدنشان از 37 یا 38 بیشتر باشد از ورودشان به سایت جلوگیری به عمل می آید تا اقدامات پزشکی لازم در موردشان به انجام برسد. گیت اوزون یک تکنولوژی جدید است که با استفاده از آن دیگر احتیاجی به مواد مصرفی نخواهد بود؛ مجموعه ما برای ضد عفونی و گند زدایی از این تکنولوژی استفاده می کند. کف پوش‌های آغشته به مواد ضد عفونی نیز کفش های کارکنان را استریل می کند.

  وی در ادامه افزود: علاوه بر این‌ ها به هر پرسنل الکل و ژل ضد عفونی کننده برای مصرف خود و خانواده شان  داده می شود. همچنین دستگاه تشخیص چهره غیر تماسی و لمسی نیز در کارخانه تعبیه شده است.

  پیشعلی همچنین اظهار کرد: در جای جای کارخانه پوسترهای هشدار دهنده و پمفلت های آموزشی نصب کردیم تا هشدارهای لازم به کارکنان گوشزد شود. از دیگر اقدمات پیشگرانه مجموعه فرا رنگ آرایا حفظ کامل فاصله اجتماعی کارکنان است. شرکت همچنین برای وقت ناهار و تهیه ناهار کارکنان تمهیدات بهداشتی ویژه و سخت گیرانه ای را به مرحله اجرا گذاشته است.

  مدیر اجرایی مجموعه فرارنگ آریا در ادامه بیان داشت: اجرای کامل چنین دستور العمل بهداشتی وسیعی برای مجموعه هزینه زیادی در بر داشت اما با توجه به تعهدی که فرا رنگ آریا نسبت به کارکنان خود و مصرف کننده تولیداتش دارد، ما خود را موظف به اجرای کامل پروتکل های بهداشتی می دانیم.

  وی همچنین توضیحاتی درباره رعایت بهداشت قبل از الزامات کرونایی ارائه کرد و گفت: می توانم بگویم مجموعه فرارنگ آریا قبل از شیوع ویروس کرونا نیز زیر ساخت های لازم برای رعایت کامل اصول بهداشتی را داشت و با شیوع این بیماری مواردی را به آن اضافه کرد. بخشی از محصولات این کارخانه دارویی و بهداشتی است و به صورت عمده تولید می شود؛ بنابراین سلامت آن ها باید صد درصد تضمین شده باشد؛ مجموعه فرا رنگ در این مورد از انجام هیچ هزینه ای رویگردان نیست. لازم به ذکر است که در وضعیت کنونی تمامی کارکنان از دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده استفاده می کنند.

  بیشتر بخوانید: کاهش 50 درصدی سفارشات چاپی در زمان کرونا

  این مدیر جوان درباره تاثیر کرونا بر وضعیت تولیدات چاپی مجموعه گفت: این مسئله به زنجیره تامین باز می گردد و زود است که بخواهیم در این مورد نظر بدهیم. به این پدیده اثر شلاقی در زنجیره تامین می گویند؛ اما می توانم بگویم در کل تولیدات دارویی بیشتر از تولیدات آرایشی و بهداشتی بوده است.

  بهداشتی بهداشتی بهداشتی بهداشتی بهداشتی بهداشتی بهداشتی بهداشتی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 4 =