انتقاد صنف چاپ به پروتکل های جدید بهداشتی

  0
  74
  پروتکل های جدید بهداشتی

  در حالی که طبق پروتکل های جدید بهداشتی چاپخانه‌ ها تنها می ‌توانند تا ساعت ۱۸ عصر فعالیت داشته باشند،‌ صنعت چاپ با انتقاد از این تصمیم آن را غیر کارشناسی می‌ داند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ غلامرضا شجاع، نماینده تشکل ‌های صنعت چاپ و مصرف‌کنندگان کاغذ استان‌ های کشور ‌با اشاره به پروتکل های جدید بهداشتی در ارتباط با مشاغل گروه 2 و 3 که از 20 آبان ماه اجرایی می ‌شود گفت: بر اساس این پروتکل ها مشاغل مختلف گروه 2 و 3 باید از ساعت 18 عصر به بعد تعطیل باشند.

  پروتکل های جدید بهداشتیبیشتر بخوانید: محدودیت‌ های جدید کرونایی مشاغل

  وی افزود:‌ متاسفانه در صدور این گونه پروتکل ‌های بهداشتی و تعطیلی ‌های مشاغل و حرف مختلف بدون مشورت با نهادهای صنفی تصمیم‌ گیری می ‌شود، بنابراین برخی نکات درباره فعالیت شغل های مختلف نادیده گرفته می‌شود.

  شجاع درباره پروتکل های جدید بهداشتی تصریح کرد: برای نمونه در این پروتکل گفته شده است که فعالیت‌ های چاپ و چاپخانه‌ها نیز باید تا ساعت 18 فعالیت داشته باشند،‌ این در حالی است که صدها چاپخانه در داخل کشور و در استان تهران تازه ساعت 16 عصر کار خود را آغاز می‌ کنند و اساسا تا قبل از این ساعت امکان فعالیت ندارند. برای نمونه چاپخانه ‌هایی که در امر چاپ روزنامه و مطبوعات فعال هستند از این دسته‌اند و شب‌کار هستند، چرا که فایل روزنامه تازه عصر به دست آن‌ها می‌رسد تا برای فردا چاپ شود.

  وی ادامه داد:‌ در این راستا ما در نامه‌ای مکتوب این موضوع را یادآور شده و با ارسال به وزاری بهداشت،‌ فرهنگ و ارشاد و صمت خواسته‌ایم تا چاپخانه‌هایی که در چاپ روزنامه فعال هستند را از این پروتکل مجزا کنند. چرا که در غیر این صورت از 20 آبان ماه به بعد ما هیچ روزنامه‌ای در کشور نخواهیم داشت.

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ادامه داد: در سوی دیگر ماجرا چاپخانه‌هایی هستند که به تولید ماسک،‌ دستکش،‌ بسته‌بندی الکل،‌ مواد ضد‌عفونی و موارد دارویی و بهداشتی مرتبط با کرونا می‌پردازند،‌ فعالیت این چاپخانه‌ها نیز با توجه به شرایط موجود شبانه‌روزی است، بنابراین باید این گروه نیز مستثنا شوند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =