بیستمین جشنواره چاپ و توجه ویژه به بخش محتوا

  0
  49
  بیستمین جشنواره چاپ

  نشست هیئت داوران بیستمین جشنواره چاپ با حضور مهرزاد دانش؛ رئیس جشنواره، محمد حسین شهامت‌پور؛ دبیر علمی جشنواره، محسن شمس؛ مدیر اجرایی جشنواره چاپ و اعضای هیئت داوران روز سه‎شنبه (16 دی ماه) در سالن همایش ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره چاپ، مهرزاد دانش در این جلسه با اشاره به تغییرات ایجاد شده در این دوره از جشنواره گفت: بیستمین جشنواره چاپ در حالی کار خود را شروع می‎ کند که تغییراتی را در بخش مسابقه محصولات چاپی رقم زده است و علاوه بر شاخص ‌های فنی و صنعتی، شاخص ‌های فرهنگی در حوزه زبان و زیبایی شناسی هنر هم مورد توجه قرار می‌ گیرد. البته در بخش تقدیر از اهالی چاپ هم شاهد افزوده شدن برخی جنبه‌ ها خواهیم بود.

  وی ادامه داد: چاپ عرصه ‌ای تک‌ سویه نیست و ابعاد مختلف رسانه ‎ای، هنری، تجاری و صنعتی دارد. یک محصول بسته ‌بندی چاپی در آن واحد هم کارکرد فنی دارد که وظیفه آن نگهداری از محتوای داخل خود است و هم جنبه زیبایی‌ شناسی و هنری دارد. نوشته ‏های چاپ شده بر روی محصولات نیز حامل نمودهای فرهنگی هست.

  بیشتر بخوانید: بیستمین جشنواره ملی چاپ با تغییرات ویژه برگزار می شود

  دانش با اشاره به تغییرات انجام شده در بیستمین جشنواره چاپ و توضیح درباره بخش‎ های مختلف جشنواره گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی برگزاری این جشنواره است بعد از دو دهه تصمیماتی برای فرهنگی ‎تر شدن این جشنواره اتخاذ کرده است و امسال در چهار بخش مباحث فنی، پاسداشت زبان فارسی، موضوعات هنری و محتوایی برگزار می‎ شود.

  بیستمین جشنواره چاپاحکام صادره به داوران بیستمین جشنواره چاپ

  در ادامه این مراسم محمدحسین شهامت‎پور؛ دبیر علمی جشنواره با اشاره به سابقه هیئت داوران در حوزه چاپ، نشان تجاری و بسته ‏بندی گفت: یکی از تاکیدهای بیستمین جشنواره چاپ می‎ تواند بر استفاده از ظرفیت‎‏ های موجود دستگاه‎ های چاپی در کشور باشد. ما باید دانش استفاده از دستگاه‎ های چاپی را داشته باشیم و این نگاه دانش‌بنیان را نهادینه کنیم. در بخش طراحی و محتوای بسته‎ های چاپی نیز تولیدکنندگان باید عملکرد خوبی داشته باشند تا بر دیگر بخش‌ های چاپی غلبه کند.

  وی همچنین تصریح کرد: اکنون این فرصت در جشنواره ایجاد شده تا بخش محتوایی بهتر دیده شود باید از ظرفیت‏ های جشنواره برای تقویت بخش فرهنگی چاپ استفاده کنیم.

  در ادامه این نشست نیز داوران جشنواره به گفت‌وگو درباره برگزاری بیستمین جشنواره چاپ پرداختند. همچنین در پایان مراسم احکام صادرشده از سوی رئیس جشنواره به داوران تقدیم شد.

  در این نشست، اعضای هیئت داوران بیستمین جشنواره ملی چاپ شاهین آریان‌فر، هومن اخوین، اسماعیل امینی، حسین داریان، علی شفیعی، رامین لاهیجی، مسعود نجات، فرشاد هوشیار و حسین یاراحمدی حضور داشتند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 1 =