درخواست های چاپخانه ها در سامانه جامع چاپ رسیدگی می شود

  0
  84
  سامانه جامع چاپ

  مسئول گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در بازدید از چاپخانه های شهرستان سیرجان گفت: کلیه چاپخانه های شهرستان فعالیت های خود را در سامانه جامع چاپ به ثبت برسانند چرا که با این اقدام امکان رسیدگی به درخواست متقاضیان حوزه چاپخانه سریع تر خواهد بود.

  افشاری مسئول گروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان هدف خود از سفر به سیرجان را بازدید از حوزه چاپخانه ها عنوان کرد و گفت: در استان کرمان؛ دو شهرستان  سیرجان و رفسنجان چاپخانه‌های زیادی دارند که حوزه کاری آن ها متنوع و گسترده است و می‌طلبد  نظارت بیشتری بر روند فعالیت آن ها وجود داشته باشد.

  وی با اشاره به این که تا پایان سال جاری کلیه پرونده های سنتی جمع‌آوری شده و فعالیت همه چاپخانه ها زیر نظر سامانه جامع چاپ اجرایی خواهد شد، افزود: کلیه چاپخانه های شهرستان فعالیت های خود را در سامانه جامع چاپ به ثبت برسانند چرا که با این اقدام امکان رسیدگی به درخواست متقاضیان حوزه چاپخانه سریع تر خواهد بود.

  بهره برداری از سامانه جامع چاپ با فرمت جدید

  افشاری تصریح کرد: دهه فجر امسال با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سامانه جامع چاپ به صورت رسمی و با فرمت جدید به بهره‌برداری خواهد رسید و فعالیت خود را از سر می گیرد؛ لذا همه چاپخانه ها برای حضور در بازار چاپ با نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان؛ موظف هستند کلیه اطلاعات خود را در سامانه ثبت نمایند. این اطلاعات به منظور نظارت و شفافیت عملکرد ثبت می گردد و صدور پرونده مکتوب برای متقاضیان جدید انجام داده نخواهد شد. بنابراین کلیه چاپخانه‌های استان موظف هستند از طریق سامانه جامع چاپ اقدام نموده و اطلاعات خود را در این سامانه ثبت نمایند.

  رجایی سرپرست اداره ارشاد سیرجان نیز با تاکید بر اهمیت این سامانه گفت: سامانه جامع چاپ امکان ثبت اطلاعات چاپخانه ها به صورت الکترونیکی را فراهم می آورد و ضمن این که از بروکراسی اداری و تشکیل پرونده‌های کاغذی جلوگیری می کند، می تواند رسیدگی به درخواست چاپخانه ها را سرعت ببخشد.

  بیشتر بخوانید: تدوین کتاب مجموعه قوانین و مقررات صنف چاپ

  وی افزود: با نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  سیرجان، چاپخانه‌های این شهرستان اطلاعات خود را در سامانه جامع چاپ تکمیل خواهند کرد تا گامی باشد در راستای تحقق دولت الکترونیک و انجام فعالیت‌های مجموعه چاپخانه های شهرستان زیر نظر سامانه جامع چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × پنج =