نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی برگزار شد

  0
  193
  نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان ‌غربی در خلال برگزاری نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی گفت: چاپخانه ‌داران باید ارتباط تنگاتنگی با صاحبان کتاب و نشر داشته باشند چون در این صورت است که مورد حمایت اصحاب فرهنگ و هنر و ناشران قرار خواهند گرفت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا؛ حجت‌الاسلام ناصر خدایاری در مراسم نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی که به تجلیل از فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ این استان پرداخته شد بیان کرد: چاپخانه‌داران و به عبارتی صنعت چاپ استان باید برنامه مدونی برای آینده داشته باشد طوریکه مشخص باشد برای پنج سال آینده چه برنامه‌هایی را اجرا خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه ساماندهی و شناسایی کسانی که در عرصه صنعت چاپ به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند باید مورد توجه قرار گرفته و تذکرات لازم به آنها داده شود اظهار داشت: همچنین فضایی باید در استان بوجود آید تا افرادی که صلاحیت فعالیت در صنعت چاپ را دارند وارد این عرصه شوند.نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان ‌غربی ادامه داد: باید از کسانی که مالیات گرفته می‌شود صیانت شده و مورد حمایت قرار گیرند و این امر تنها به عهده دولت نیست بلکه تمامی مجموعه‌های مرتبط باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

  حجت‌الاسلام خدایاری اضافه کرد: خیلی از کارهای چاپی استان برون سپاری می‌شود و دلیل این امر هم ‌بسیاری از اوقات تفاوت قیمت عنوان می‌شود که به این نکته مهم ‌نیز باید توجه شود.

  وی افزود: همجواری با چند کشور خارجی ظرفیت مهمی برای استان است که ‌می‌توان با بهره‌گیری از این ظرفیت و همچنین ظرفیت منطقه آزاد اقدامات خوبی را انجام داد.

  در خلال برگزاری نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران استان نیز به مشکلات فعالان این صنعت اشاره کرد و افزود: چاپخانه‌های زیرزمینی در شکل‌های‌ مختلف به‌صورت غیرمجاز فعالیت کرده و مانعی بر سرراه چاپخانه‌های استان ایجاد کرده‌اند.

  محبی ادامه داد: چاپخانه‌های غیرمجاز با فرار از پرداخت مالیات نه تنها باعث تنگ شدن عرصه فعالیت برای چاپخانه‌های استان شده‌اند بلکه مالیات را تنها به دوش چاپخانه‌های توانمند استان می‌گذارند.

  در ادامه در مراسم نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی از جاوید نوین، اشکان نیک کار، قدرت فرومند، رسول بابازاده و اوجی از پیشکسوتان صنعت چاپ استان به صورت نمادین تجلیل شد.

  بیشتر بخوانید: تجلیل از صنعت چاپ استان کردستان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − 2 =