نمایشگاه ها محل نشان دادن پتانسیل ها

  0
  38
  نمایشگاه ها

  معاون اقتصادی اتاق تعاون استان تهران از مشکلات تولیدکنندگان داخلی در صنعت چاپ خبر داد و پیشنهاد داد صنفی با حضور صادرکنندگان و واردکنندگان برگزار شود. وی برگزاری نمایشگاه ها را مفید ارزیابی کرد.

  معاون اقتصادی و امور بین‌الملل اتاق تعاون استان تهران در حاشیه نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و تجهیزات ، با بیان اینکه نمایشگاه‌ها، بازار پیدا کردن فروشندگان و مشتریان است، گفت: نمایشگاه ها باعث معرفی استعدادها و ظرفیت‌های شرکت‌کنندگان و نشان دادن قدرت تولیدکننده‌گان در این عرصه می‌شود.

  حمید قاسمی امیر تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی لازم هست که گاهی تولید کنندگان در نمایشگاه ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودشان را تببین کنند، تصمیم‌سازان و تصمیم گیران بیایند و ببینند و این بررسی کردن و دیدن در قانون گذاردن و تصویب اعتبارات به آنها کمک کرده و تاثیر بگذارد.

  وی با بیان اینکه نمایشگاه ها اینچنینی دستاوردهای خوبی در موقعیت فعلی اقتصادی کشور به همراه دارد، گفت: اتاق‌های بازرگانی رابطین بین ملت و دولت هستند. اتاق‌های بازرگانی و تعاون برای این بوده است که بتوانند مشکلاتی که در چاپ و تولیدکنندگان دستگاه‌های چاپ داشته باشند به سرانجامی برسند.

  قاسمی امیر ادامه داد: فعالین این صنعت در تامین مواد اولیه و واردات دستگاه‌ها مشکل جدی دارند. یکی از راههایی که میتواند گره‌گشا باشد این است که صادر کنندگان و وارد کنندگان تشکلی مشترکی برای تهاتر کردن داشته باشند. در مراسم با نمایندگان مجلس همین صحبت را داشتیم. قرار شد در آینده‌ای نزدیک انجمن‌های صادرکننده و واردکننده با اتاق تعاون و بازرگانی نشست‌هایی داشته باشند.

  وی با بیان اینکه برگزاری انواع نمایشگاه‌ها کمک بسیاری به بازار و تولید داخلی می کند، بیان داشت: سرمایه‌گذاران و کسی که سرمایه می‌خواهد در نمایشگاه‌ها به هم متصل می‌شوند. علاوه بر اینکه متقاضیان خرید دستگاه‌ها در این نمایشگاه‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند از ظرفیت خرید مطلع شوند. جوان‌هایی هستند که با دیدن این دستگاه‌ها و ظرفیت‌ها علاقمند می‌شوند که خودشان کارافرینی کنند و جامعه امروز انتظار کارآفرینی و اشتغال از تحصیل کنندگان دارد.

  بیشتر بخوانید:
  صنعت چاپ کشور نیازمند تربیت نیروی ماهر و حمایت دولت

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 − دو =