برگزاری جشنواره روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل

  0
  68
  روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل

  عصر روز چهارشنبه ۲۸ آبان سال جاری جشنواره روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل همزمان با هفته کتاب در فرهنگسرای بانوان با رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه چاپخانه ‌داران استان اردبیل برگزار و از منتخبین تجلیل به عمل آمد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ این مراسم با گزارش عبدالله بحرالعلومی علومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد، محمد سیمزاری مدیرکل امور اجتماعی استانداری صحبت کرده و حبیب یزدانی مدیر روزنامه «برای اردبیل» نیز شعری را زمزمه کردند. در ادامه از منتخبین بخش های مختلف با اهدای جایزه و لوح تجلیل به عمل آمد.

  در بخش پیشکسوتان چاپ از محمدحسن مقصودی (چاپ فردوسی) و محمود قنبرزاده (چاپ سبلان) تقدیر صورت گرفت. همچنین در ادامه این جشنواره در بخش چاپخانه‌ های فعال در حوزه چاپ کتاب به مناسبت هفته کتاب شهروز گلدوست (چاپ آریتان) و حمید صفری (چاپ نگین) مورد تقدیر قرار گرفتند.

   در ادامه جشنواره روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل در بخش پیشکسوتان صحافی سنتی نیز از باقر اسحق‌زاده و نادر سبزعلیزاده تجلیل شد. همچنین در بخش کلیشه و گراور نیز مهرداد سیف‌اللهی از گراورسازی نادر مورد تقدیر واقع شد.

  در مراسم روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل، در بخش مهرسازی؛ عوض عبداللهی از مهرسازی حریت و قدرت نعمتیان از مهرسازی نعمتیان و در بخش کارکنان چاپ؛ بهزاد اروج‌زاده از چاپ شیران‌نگار و سعید آبی‌زاده از چاپ آریتان؛ در بین چاپخانه‌های فعال شهرستانها؛ براتعلی بهرامی اندبیلی از چاپ بهرامی خلخال و منصور رستمی از چاپ وحدت گرمی تجلیل شد.

  روز ملی صنعت چاپ استان اردبیلروز ملی صنعت چاپ استان اردبیلروز ملی صنعت چاپ استان اردبیلروز ملی صنعت چاپ استان اردبیلاز خانواده مرحوم فرزاد اصولی بنیان گدار اولین لیتوگرافی در اردبیل که در یک سال اخیر وفات یافته تقدیر شد.

  همچنین در ادامه مراسم روز ملی صنعت چاپ استان اردبیل از کتاب «تاریخ هنر صحافی و مجلدسازی اردبیل» نوشته حیدر محمدیان اردی که قبلا در حوزه چاپ و مطبوعات کتابهای «تاریخ مطبوعات اردبیل، پیشگامان چاپ اردبیل و خاطرات یک خبرنگار» را چاپ کرده بود، رونمایی شد.

  در بخش جنبی این مراسم، مجموعه ابزار و لوازم صحافی چهار نسل خانواده اسحق‌زاده به نمایش گذاشته شد.

  روز ملی صنعت چاپ استان اردبیلروز ملی صنعت چاپ استان اردبیلبرگزاری جشنواره روز ملی صنعت چاپ استان اردبیلروز ملی صنعت چاپ استان اردبیلبیشتر بخوانید: تجلیل از صنعت چاپ استان کردستان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × پنج =