صدور مجوز برای فعالان حوزه چاپ و نشر تسهیل شد

  0
  62
  دانشگاه چاپ در استان یزد

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: در کوتاهترین زمان و با تسهیل شرایط، صدور مجوز برای فعالان حوزه چاپ و نشر انجام می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا؛ محمدپور، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در جلسه مسئولان حوزه چاپ و نشر در اردبیل اظهار کرد: ما در دو سال اخیر علاوه بر تسهیل فرآیندها در صدور مجوز، نسبت به برگزاری دوره آموزشی برای فعالان حوزه چاپ و نشر و چاپخانه‌داران انجام دادیم تا در بهترین شرایط بتوانند فعالیت خود را انجام دهند.

  وی تصریح کرد: برای صدور مجوز برای فعالان حوزه چاپ و نشر از طریق سامانه اعلام شده وزارت فرهنگ و ارشاد استعلام از سوابق افراد و همچنین درخواست آنها با ثبت مشخصات دقیق انجام می‌شود تا نسبت به صدور گواهی موقت و پروانه دائمی فعالیت چاپخانه‌ها اقدامات انجام شود.

  سرمایه گذاری فعالان حوزه چاپ و نشر

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: سرمایه‌گذاران فعالان حوزه چاپ و نشر به راحتی می‌توانند در این فرآیند درخواست خود را ارائه کرده و نسبت به راه‌اندازی چاپ افست و سایر چاپ مورد نیاز دیجیتالی و کامپیوتری در استان اقدام و مجوزهای لازم را دریافت کنند.

  محمدپور افزود: در حوزه نشر نیز با توجه به نیاز استان به توسعه انتشارات، متقاضیان با داشتن مدارک تحصیلی و حضور در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت می‌توانند ثبت درخواست کرده تا بعد از استعلام مشخصات، صدور مجوزها به راحتی از طریق وزارتخانه و در محدوده استانی به انجام برسد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط کرونا در سال‌های اخیر سعی کردیم تا همه روند صدور مجوزها از طریق ثبت اطلاعات در سامانه انجام شود که این امر به جلب رضایت متقاضیان نیز منجر شده است.

  محمدپور اضافه کرد: در همه این مراحل نیازی به حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد نیست و متقاضیان با کمترین صرف وقت می‌توانند مجوزهای لازم را دریافت و فعالیت خود را در سال جدید در حوزه نشر و چاپ انجام دهند.

  بیشتر بخوانید: بروز آسیب جدی به صنعت چاپ با شیوع کرونا

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: ما در بخش فرهنگی سعی می‌کنیم تا از فعالان حوزه‌های مختلف در سطح استان حمایت‌های لازم و همه‌جانبه را انجام دهیم که امیدواریم امسال با توجه به شرایط پیش رو، بتوانیم در همه بخش‌ها به ویژه برگزاری رویدادهای فرهنگی، کتاب و کتابخوانی به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 2 =