شرکت های استارت آپی و نقش آنها در تقویت صنعت چاپ

  0
  40
  شرکت های استارت آپی

  نخستین رویداد شتاب (استارت آپی)، هم افزایی علم و هنر و صنعت چاپ و نشر و صنایع وابسته با رویکرد توجه به شرکت های استارت آپی و دانش بنیان دیروز 22 دی ماه در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۱۳ تهران به صورت مجازی برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در این رویداد گفت: نوآوری دلیل اصلی پیشرفت اقتصادی و افزایش بهره‌وری است. شرکت های استارت آپی هم مناسب ترین شکل اجرایی نوآوری و تجاری سازی ایده های نوآورانه هستند. در بلند مدت، شرکت های استارت آپی سهم بزرگی از اشتغال زایی دارند  و به رشد اقتصادی کشورها کمک می کنند.

  وی افزود: از آنجایی که صنعت چاپ در دنیا جز چند صنعت برتر است، به طور حتم می تواند محور توسعه اشتغال و صادرات در کشور باشد. به طور حتم فناوری اطلاعات بیش از هر صنعتی در حوزه صنعت چاپ کاربرد دارد و زمینه ساز ایجاد کسب و کار و استارت آپ های بسیاری در این حوزه است.

  شرکت های استارت آپیرئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران اظهار کرد: صنعت چاپ تشنه ورود فارغ التحصیلان و دانش آموختگان مرتبط با این بخش برای ایجاد کسب وکارهای استارت آپی و دانش بنیان است.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه واردات ۸۰ درصدی تجهیزات و محصولات مورد نیاز صنعت چاپ از خارج از کشور است بنابراین استارت آپ ها و  شرکت های دانش بنیان می توانند صنعت چاپ کشور را از وارادات محصولات چاپی بی نیاز و خودکفا کنند. شرکت های استارت آپی، دانش بنیان و فناور فعال در کسب و کارهای حوزه چاپ می توانند این صنعت را در کشور بومی سازی و بخشی از نیازهای آن را با تلاش و همت نیروهای توانمند داخلی تامین کنند.

  ابوالحسنی در انتها بیان کرد: در واقع ورود استارت آپ ها  به صنعت استراتژیک چاپ زمینه ساز اعتلای جایگاه این صنعت در تولید، اشتغال و صادرات کشور خواهد بود.

  شرکت های استارت آپی

  شرکت های استارت آپیبیشتر بخوانید: بررسی وضعیت و گرانی فیلم پلیمری بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + دو =