متروی نمایشگاه و مذاکرات پیرامون آن، کلنگ متروی نمایشگاه را می‌زنیم

  رئیس شورای شهر تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی

  0
  53
  متروی نمایشگاه

  محسن هاشمی رفسنجانی: طرح راه‌اندازی متروی نمایشگاه برای مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از دیرباز مطرح بوده است و ما اکنون آن را در اولویت دستور کار قرار داده‌ایم. این مرکز نمایشگاهی نیز به‌زودی مانند مصلی امام خمینی (ره) صاحب یک یا دو خط مترو خواهد شد تا دسترسی به آن تسهیل پیدا کرده و از بار ترافیک سنگین این منطقه کم شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در حاشیه‌ی بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بین‌المللی تهران از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و در اقتصاد کشور ما خیلی مؤثر است. امروز من از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی بازدید کردم، حضور غرفه گذاران که تعداد آن‌ها به بیش از ۵۰۰ غرفه می‌رسد نشان استقبال خوب از این‌گونه نمایشگاه‌ها است و تأکید می‌کند که صنعتگران و سرمایه‌گذاران ما حتی در شرایط تحریم نیز به‌خوبی فعالیت خود را ادامه داده‌اند.

  وی در پاسخ به دغدغه احمد ابوالحسنی مدیرعامل شرکت آروین مهر فجر، مجری برگزاری نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته، مبنی بر ترافیک و معضل حمل‌ونقل مرکز نمایشگاهی بین‌المللی تهران، با اشاره به ساماندهی نحوه حمل‌ونقل گفت: مدت‌ها است که این طرح مطرح شده و مربوط به زمانی می‌شود که بنده مدیرعامل مترو تهران بودم. برنامه این بود که نمایشگاه یک یا دو ایستگاه مترو برای تردد آسان‌تر بازدیدکنندگان و سهولت دسترسی آنان داشته باشد؛ درست مانند مصلی بزرگ امام خمینی که به دو ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلی دسترسی دارد و در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب، بازدیدکنندگان بسیاری از این دو ایستگاه بهره‌مند می‌شوند.

  هاشمی دراین‌باره افزود: برای اینکه این اتفاق بیفتد لازم است خط یک متروی تهران -که از خیابان شریعتی عبور می‌کند- و خط هفت -که از میدان صنعت به سمت میدان کتاب می‌رود- با خط ۱۰ مترو – که هنوز ساخت آن آغاز نشده است- به نمایشگاه متصل شوند تا مردم بتوانند از خطوط یک و هفت با تغییر خط خود را به نمایشگاه برسانند.

  وی در پایان اشاره کرد: خط ۱۰ بسیار طولانی است و بیش از ۳۰ کیلومتر مسافت دارد ولی بخش مرتبط به نمایشگاه حدود پنج کیلومتر است و ما می‌توانیم هر چه سریع‌تر این اتصال را برقرار کنیم تا بدین طریق مسئله‌ی ترافیکی نمایشگاه حل شود. توصیه‌ام این است که کلنگ دو ایستگاه در شرق و غرب نمایشگاه زده شود، زیرا این نمایشگاه چون امکانات هتلینگ را در اطراف خود دارا است برای برگزاری نمایشگاه‌هایی تخصصی در بطن تهران بسیار مناسب است.

  روابط عمومی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه چاپ ، چرا و چگونه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − 8 =