دیدار عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با چاپخانه‌ داران تهران

  0
  71
  کمیسیون اقتصادی مجلس

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران از دیدار و گفت ‌و‌ گوی فعالان صنعت چاپ با عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایبنا؛ بهمن پورمند با اشاره به مکاتبه اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران با معصومه آقاپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نامه به مشکلات عدیده صنعت چاپ در حوزه ‌های مختلف از‌ جمله صادرات، تأمین مواد اولیه، ناوگان فرسوده صنعت چاپ و دیگر دغدغه‌ فعالان این صنعت اشاره کردیم و خواستار رسیدگی به آن شدیم.

  وی ادامه داد: معصومه ‎آقاپور با حضور در اتحادیه ‎چاپخانه ‌داران تهران با جمعی از پیشکسوتان صنعت چاپ کشور دیدار و گفت ‌و ‌گو کرد. این نشست، نتیجه دیدار اعضا با این نماینده مجلس در کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی بود.

   پورمند با اشاره به موضوعاتی که در این دیدار مطرح شد، توضیح داد: در این نشست تأکید شد، صنعت چاپ به‌عنوان تأثیر گذارترین صنعت در علم، فرهنگ، بهداشت، توسعه صادرات و رشد و گسترش سایر صنایع کشور جایگاهی ندارد.

  وی با بیان اینکه صنعت چاپ، طی سال‌ های مختلف به دلایل مختلف از دریافت مزایا محروم مانده است، عنوان کرد: ما اعلام کردیم که در سال ‌های اخیر به دنبال تحریم ‌‌های ظالمانه، حداکثر فشار بر بدنه صنعت کشور وارد شده و در حوزه ‌های مختلف ضربه دیده است که مجلس و دولت می ‌توانند با اعمال سیاست ‌های حمایتی بخش زیادی از این فشارها را کاهش دهند.

  پورمند با اشاره به دیگر مباحث طرح شده در دیدار با نماینده مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: دست ‌اندرکاران صنعت چاپ با گلایه از اینکه در بدنه دولت و مجلس توجهی به کارکرد این صنعت نمی ‌شود، عنوان کردند که این موضوع در حالی رخ می‌ دهد که بسیاری از افراد در بخش آموزش و پرورش، فرهنگ و اقتصاد وامدار صنعت چاپ هستند.

  وی با اشاره به درخواست‌ نمایندگان صنعت چاپ کشور از عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شدن این صنعت هستیم؛ علاوه بر این می ‌خواهیم فناوری‌ های جدید ‌به کشور وارد کنیم و دولت و مجلس حامی جدی این صنعت باشد.

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران همچنین به بخش پایانی درخواست فعالان چاپ اشاره و تأکید کرد: موضوع مالیات بر ارزش ‌افزوده، یکی دیگر از موضوعاتی بود که در این دیدار به آن اشاره شد. ما درخواست کردیم در این حوزه حداقل مالیات بر ارزش ‌افزوده از فعالان صنعت چاپ کشور دریافت شود تا ضربه‌ ای به آن وارد نشود.

  پورمند درباره صحبت ‌های معصومه آقاپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز گفت: وی در این دیدار پس از شنیدن سخنان فعالان چاپ، قول مساعد داد که زمینه حضور نمایندگان صنعت چاپ کشور را در کمیسیون ‌های مختلف مجلس فراهم کند تا بتوانند با طرح مشکلات خود در حوزه‌ های متفاوت دغدغه ‌ها را به گوش مسئولان برسانند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + چهار =