ازبکستان بازاری جدید برای صنعت چاپ ایران

  0
  45
  ازبکستان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، رئیس نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی ایران از حضور گروهی از فعالان چاپ در سفر وزیر صنعت و معدن به ازبکستان خبر داد و گفت:‌ با برگزاری پاوین چاپ ایران در این کشور،‌ ازبکستان بازار مناسبی برای چاپ و بسته‌بندی ایران خواهد شد. 

  صنعت چاپ و بسته بندی از صنایعی است که می تواند کشور را از وابستگی صرف به نفت و بازار نفت بازدارد. این صنعت پتانسیل های قوی نیز دارد که اگر مسئولین به آن توجه می کنند می توانند راهی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی پیدا کنند، جرا که این صنعت با گردش مالی فراوانش قادر است تا اشتغال فروانی و در رشته های مختلف صنعت چاپ ایجاد کند. این رشته ها از لیتو گرافی گرفته تا بسته بندی را در برمی گیرد. در همین زمینه باید به پیدا کردن بازارهای جهانی برای این صنعت اقدام کرد و راه های تجارت جهانی را گشود. کشورهایی که در زمینه چاپ ضعیف هستند می توانند بازار خوبی برای فعالان صنعت چاپ در کشور ایران به حساب بیایند و این فعالان می توانند اقدام به سرمایه گذاری کرده و کسب و کار خود را گسترش دهند که هم برای کشور هم برای خود آنان سود آوری به همراه خواهد داشت.

  احمد ابوالحسنی، رئیس بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی تهران،‌ از حضور گروهی از صنعت چاپ ایران در سفر وزیر صنعت‌، معدن و تجارت به این کشور خبر داد و گفت:‌ وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت قرار است تا پایان ماه به همراه هیئتی تجاری به ازبکستان سفر کند،‌ در جریان بازدید معاون بازرگانی وزیر از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی مقرر شد شرکت آرین مهر فجر مجری برگزار کننده نمایشگاه نیز به همراه تعدادی از فعالان صنعت چاپ وزیر را در این دیدار همراهی کنند.

  وی ادامه داد: در این حضور قرار است پاویون چاپ و بسته‌بندی ایران در ازبکستان توسط ما برگزار شود. این حضور فرصت خوبی برای صادرات در بخش بسته‌بندی است و چون ازبکستان در حوزه چاپ و بسته‌بندی وضعیت مناسبی ندارد،‌ می‌تواند بازار خوبی برای شرکت‌های فعال ایرانی باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 3 =