حفظ منافع اعضا هدف اتحادیه چاپخانه داران

  0
  57
  اتحادیه

  احمد رضا اعتماد مظاهری که باسابقه ترین عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران است، این روزها نسبت به آنچه که به گفته او تضاد منافع کارگروه ملزومات چاپ با اهداف اتحادیه و شرکت تعاونی است، اظهار نگرانی می کند.

  وی که مدیرعامل شرکت تعاونی صنف چاپ نیز است، با تاکید بر اینکه اهداف اتحادیه و شرکت تعاونی بر تامین و توزیع ملزومات چاپ با سود حداقلی منطبق است، می گوید:  تثبیت و تعدیل قیمت ها با شرایط متناسب با نیاز اعضا و چاپخانه داران، هدف تشکیل شرکت تعاونی صنف چاپ بوده است. حال اگر قرار باشد کارگروهی متشکل از نمایندگان فروشگاهها و بازرگانان ملزومات چاپ، دور هم نشسته و خدای ناکرده نسبت به تثبیت قیمت ها براساس سود تجاری( سود حداکثری) برنامه ریزی کنند، قطعا  این مسئله مخالف اهداف اتحادیه و اهداف شرکت تعاونی صنف خواهد بود.

  وی ضمن ضروری دانستن تشکیل کارگروههای مختلف در اتحادیه چاپخانه داران می افزاید:  از زمان روی کارآمدن هیات مدیره جدید،  برنامه و سیاست کاری، تصمیم گیری بر اساس خردجمعی و جلوگیری از تصمیم سازی بر مبنای نظر یک فرد یا افراد محدود بوده است. از این رو تشکیل کارگروههای مختلف از اصولی ترین اقدامات برای تحقق “مدیریت بر مبنای خرد جمعی”می باشد.

  مظاهری در پاسخ به این پرسش که آیا با تشکیل کارگروه ملزومات چاپ به این شکل و چارچوب کاری مخالف است، این طور پاسخ می دهد:  من نسبت به تشکیل این کارگروه مخالف نیستم چرا که این کارگروه متشکل از یک سری اعضای صنف است که در کار خرید و فروش ملزومات چاپ فعالیت می کنند و رسته ای هستند که مانند سایر رسته های زیرمجموعه اتحادیه، باید مورد حمایت و پوشش قراربگیرند. 

  بیشتر بخوانید:

  بهبود وضعیت لیتوگرافان با اما و اگرها

  نمایشگاه تکنیک‌های چاپ محصولات و هدایای تبلیغاتی

  اولویت های کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه داران مشخص شد

  دیدار هیئت مدیره شرکت تعاونی لیتوگرافان با رئیس اتحادیه چاپخانه داران

   

  همان طوری که در اخبار مربوط به اتحادیه هم منعکس شده، بنده در دو جلسه این کارگروه نیز حضور داشتم و نقطه نظرات خود را به عنوان مدیرعامل شرکت تعاونی بیان کردم. ولی من با آن بخش موافق نیستم که تشکیل این کارگروه موجب شود، شکل رقابت در تامین ملزومات چاپ با قیمت و کیفیت مناسب، به نفع اعضا و چاپخانه دار از بین برود. در واقع باید از طریق این کارگروه رقابت بین تامین کنندگان ملزومات چاپ بیشتر شود و برآیند این رقابت منجر به نفع بیشتر چاپخانه دار در  قیمت و کیفیت مطلوب شود

  وی ادامه داد: چنانچه قرار باشد اعضای این کارگروه دور هم نشسته و نسبت به تثببت قیمتها به شکل حداکثری( سود تجاری) تصمیم گیری کنند،  قطعا این مسئله مخالف اهداف اتحادیه و شرکت تعاونی صنف چاپخانه داران می باشد.

  عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران همچنین نسبت به استفاده از رسانه اتحادیه برای اهداف تجاری هر یک از کارگروهها نیز گفت: نباید از تریبون اتحادیه برای کاربردهای تجاری استفاده شود. چنانچه از رسانه اتحادیه به عنوان تریبونی جهت اعلام آمادگی فرد، گروه یا کارگروهی برای ارائه خدمات تجاری استفاده شود، به هیچ وجه کار درستی نیست.

  عضو با سابقه هیات مدیره اتحادیه چاپخانه داران با تاکید بر اهمیت شرکت تعاونی به عنوان بازوی تامین و توزیع کالای مورد نیاز صنف چاپ اظهار داشت: به عنوان مدیرعامل شرکت تعاونی صنف توصیه میکنم در سیاست های توزیع مواد اولیه و ملزومات چاپ از طریق اتحادیه، حتما نماینده یا نمایندگانی از شرکت تعاونی حضور داشته باشند تا نظرات این تشکل برآمده ازخواست و اراده اعضا، در جهت تامین بهتر کالا با سود حداقلی مورد تشریک مساعی و مشاوره قرار گیرد.

  اعتماد مظاهری در پایان، ضمن تبریک نوروز، سال گذشته را سالی سخت برای صنف چاپخانه داران بیان کرد و گفت: در سال گذشته بیشتر همکاران صنفی، به دلیل محدودیت های ناشی از بیماری کرونا و مشکلات تحریم ها با معضل تقابل درآمد و هزینه ها روبرو بودند که امیدوارم سال جدید، سال بهتری برای تمام فعالان اقتصادی ازجمله فعالان صنعت چاپ باشد.

  وی افزود: البته از نقطه نظر فعالیت های اتحادیه باید بگویم  سال گذشته نقطه شروع خوبی برای هیات مدیره جدید بود که به طور یقین ثمرات آن را در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 5 =