ثبت اطلاعات ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها در نرم افزار نقشه تهران

  گفت‌وگو با علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران

  0
  62
  کتاب ‌فروشی‌ ها

  علی اعطا از تلاش برای نصب تابلوهای معرفی کاربری کتاب ‌فروشی‌ ها تا پایان فروردین و بارگذاری لایه ویژه ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها در نرم‌ افزار نقشه تهران و نرم ‌افزار کاربردی «رایا» خبر داد.

  کتاب ‌فروشی‌ هابه گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ علی اعطا، سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با ایبنا درباره طرح جانمایی تابلوهای راهنمای کتاب ‌فروشی‌ ها عنوان کرد: طرح الزام شهرداری تهران به نصب تابلوهای راهنمای ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها در مناطق ٢٢ گانه شهر تهران، به استناد برنامه پنج ‌ساله سوم و با توجه به اهمیت شکل ‌گیری خوشه ‌ها، راسته ‌‌ها و پاتوق‌ های فرهنگی تنظیم شده است.

   وی افزود: بر اساس این طرح، شهرداری تهران (سازمان زیباسازی شهرداری تهران) موظف می ‌شود ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ مصوبه، نسبت به ایجاد و بارگذاری لایه ویژه ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها در نرم ‌افزار نقشه تهران و نرم‌ افزار کاربردی «رایا»، با قابلیت مسیریابی اقدام کند.

  کتاب ‌فروشی‌ ها

  هویت بخشی بیشتر به کتاب ‌فروشی‌ ها

   سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه ضمن بیان اینکه اکثر انتشاراتی ‌ها و کتاب ‌فروشی‌ ها به عنوان پاتوق در محلات فعالیت ندارند، اضافه‌کرد: انتشارات و کتاب ‌فروشی‌ ها بیشتر در معابر اصلی شهر مستقر هستند و هویت تجاری دارند؛ اما جهت تقویت هویت محلات، حمایت از کتابخانه ‌ها و شهرکتاب ‌ها و طرح‌ هایی مثل «کتابخانه همسایگی» پیشنهاد شده است.

   اعطا در واکنش به نقدی که برخی از کتاب‌ فروش‌ ها نسبت به اینکه روی تابلوهای راهنمای کتاب ‌فروشی‌ ها ، فقط کلمه «کتاب‌فروشی» درج شده و اسامی خاص فروشگاه‌ های کتاب درج نشده ‌است، اظهار کرد: به ‌طور کلی افزایش تابلوهای راهنمای اماکن، باعث سردرگمی رانندگان، کاهش رویت تابلوهای انتظامی و راهنمایی و پایین آمدن ایمنی ترافیک معابر شهری می ‌شود که خلاف منافع عمومی شهروندان است.

   وی ادامه داد: همچنین سازمان زیباسازی شهرداری تهران عمدتا مجوز نصب تابلو در معابر را برای کاربری‌ های مشمولی که در حاشیه معابر اصلی قرار ندارند، صادر می‌ کند؛ در حالی‌ که عمده کتاب ‌فروشی‌ ها و علی ‌الخصوص راسته ‌هایی که در مصوبه شورا به آن‌ ها اشاره شده، کاملا در مجاورت معابر اصلی شهر قرار دارند و نصب تابلوی معرف کاربری، برای آن‌ ها کفایت می ‌کند.

   سخنگوی شورای شهر تهران درباره زمان اجرایی شدن طرح جانمایی و نصب تابلوهای راهنمای ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها هم گفت: در حال حاضر یک فوریت این طرح به تصویب رسیده است و پس از بررسی در کمیسیون اصلی-کمسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران- برای تصویب، در صحن شورا به رأی گذاشته می ‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  سیاست حمایت از کتابفروشی‌ ها

  ارائه مجوز کافه‌کتاب به کتاب‌فروشان

  کتاب‌ فروشان نیاز به آموزش دارند

   وی اضافه کرد: براساس تبصره ٢ طرح  مذکور، شهرداری تهران موظف‌شده گزارش حُسن اجرای مصوبه الزام شهرداری تهران به نصب تابلوهای راهنمای ناشران و کتاب ‌فروشی‌ ها در مناطق ٢٢‌گانه شهر تهران را، تا پایان فروردین ماه ١٣٩٩ به شورا ارائه کند. امیدواریم با تصویب طرح در شورا، شهرداری تهران تهران هرچه زودتر نسبت به اجرای آن اقدام کند و در پایان فروردین ماه سال آینده شاهد نصب تابلوهای معرفی کاربری کتاب‌فروشی‌ها در سطح شهر باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + بیست =