نمایشگاه کتاب استانی برگزار خواهد شد

  0
  57
  نمایشگاه کتاب در دوران کرونا

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، هر سال نمایشگاه کتاب استانی از مهر تا اسفند ماه برگزار می‌شدند و ناشران کتاب‌های خود را در این نمایشگاه‌ها عرضه و از این طریق با مخاطبان خود در شهرستان‌ها ارتباط برقرار می‌کردند.

  میزان استقبال مردم از نمایشگاه‌های استانی در استان‌های مختلف متفاوت بود؛ در برخی استان‌ها این استقبال بیشتر و در برخی کمتر بود. به هر حال نمایشگاه‌های استانی کتاب با هر میزان استقبال مخاطب به ناشران کمک می‌کرد و چرخه اقتصاد نشر را به حرکت در می‌آورد.

  تعطیلی نمایشگاه‌های کتاب در برخی استان‌های کشور

  آخرین نمایشگاه کتاب استانی سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد و نمایشگاه‌هایی که قرار بود پس از این نمایشگاه برگزار شود، کنسل شدند. امسال هم به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت فیزیکی برگزار نشد. برگزار نشدن آن باعث شد اقتصاد نشر با مشکل مواجه شود و ناشران با احتیاط بیشتری کتاب منتشر کنند. این احتیاط ناشران در انتشار کتاب هم اکنون نیز ادامه دارد. تا جایی که از ابتدای شهریور ماه تا کنون تنها انتشار شش عنوان کتاب در سایت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت شده است!

  با فرا رسیدن شهریور ماه این سوال برای ناشران پیش آمده است کهنمایشگاه کتاب استانی برگزار می‌شوند یا نه؟ آیا امسال ناشران می‌توانند کتاب هایشان را در نمایشگاه‌های استانی عرضه کنند و به فروش کتاب هایشان در این نمایشگاه‌ها امیدوار باشند؟ آیا نمایشگاه‌های استانی کتاب در استان‌هایی که وضعیت آن‌ها از نظر شیوع بیماری کرونا نسبت به استان‌های دیگر بهتر است برگزار می‌شود؟

  الان ناشران در بلاتکلیفی به سر می‌برند و با وجود اینکه نیمی از شهریورماه سپری شده است، هنوز خبری مبنی بر برگزاری یا لغو نمایشگاه کتاب استانی اعلام نشده است و ناشران نمی‌دانند در نیمه دوم سال باید چگونه به ادامه فعالیت بپردازند.

  بیشتر بخوانید:

  مهلت حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ مشخص شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − پنج =