نشر عمومی نیازمند حمایت

  0
  46
  نشر عمومی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل ازعزیزی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: دولت اگر خواستار بقای صنعت نشر بویژه نشر عمومی که پاسبان و پاسدار اندیشه این نظام و فرهنگ است، باید هزینه و کمک کند.

  محمد عزیزی مدیر مسئول و سردبیر مجله رودکی، شاعر و نویسنده در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت‌وگو به موضوع کسب دانایی و توانایی از طریق عنصری به نام کتاب، گفت: هر کدام از ما با تاملی به زندگی خویش متوجه خواهیم شد که در سایه کتاب، توانایی، دانایی و دانش توانایی واقعی به دست می‌آید.نشر عمومی

  وی افزود: بویژه در روزگار امروز با نگاهی به فضای مجازی دانشی که مدام به تولید محتوایی می‌پردازد که زندگی بشر را دگرگون می‌کند، در سایه چیزی به جز دانایی نیست. بدون تردید هر کاری سرچشمه ثروت آن، دانایی است و دانایی حاصل مطالعه و تامل است، بر این باور هستم که دانایی، توانایی واقعی را بوجود می‌آورد.

  عزیزی در ادامه گفت: قطعا فضای مجازی گونه دیگری از دنیای فروش، امکاناتی را در اختیار همگان قرار داده و در واقع پلی است که میان تولید کننده و خریدار ارتباط برقرار کرده است به شخصه به عنوان یک ناشر عمومی فروش از طریق فضای مجازی بویژه در ماه فروردین بیش از چهار برابر در مقایسه با فضای حضوری بوده است.

  مدیر مسئول و سردبیر مجله رودکی عنوان کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها بر این باور هستند که خرید کتاب آموزشی به معنای تضمین آینده آنها و خرید کتاب عمومی جزو کالاهای تزئیناتی به شمار می‌آید.

  نشر عمومی

  وی درباره رویکرد فضای مجازی در نمایشگاه کتاب گفت: به هر حال باید این سیستم راه اندازی شود و می‌بایست حتما از طریق صداوسیما و هر رسانه‌ای دیگر، اطلاع رسانی‌های گسترده‌ای صورت بگیرد و باید وزارت ارشاد تمهیداتی انجام دهد تا ناشران بتوانند بخشی از مشکلات مالی خود را به صورت فروش کتاب برای پر کردن خلاء کتابخانه‌های عمومی و کتابخانه‌های نهادهای مختلف کشور حل کنند.

  عزیزی خاطرنشان کرد: دولت اگر خواستار بقای صنعت نشر بویژه نشر عمومی که پاسبان و پاسدار اندیشه این نظام و فرهنگ است، باید هزینه و کمک کند و بخشی از محصولات را که در معرض نابودی قرار گرفته، خریداری کرده و در کتابخانه‌های عمومی کشور عرضه کند.َ تنها به این طریق می نوان به نشر عمومی یاری رساند.نشر عمومی

  بیشتر بخوانید:

  توقف برگزاری نمایشگاه ها ی کتاب در دنیا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 2 =