نمایشگاه مجازی کتاب تهران جهشی کیفی برای احیای کتاب و نشر

  0
  37
  نمایشگاه مجازی کتاب تهران

  شیخ عماد وهبی، مدیر دارالمعارف الاسلامیه الثقافیه و از سخنرانان در وبینار تخصصی «بررسی ظرفیت‌ های ترجمه و نشر در حوزه ادبیات پایداری و اندیشه انقلاب‌ اسلامی» بیان کرد: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، کاری برجسته و یک جهش کیفی برای احیای کتاب و انتشار آن از طریق بخش ­‌های مختلف موجود در سیستم ‌عامل­‌ ها و شبکه­‌ های ارتباطی است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ شیخ عماد وهبی، مدیر دارالمعارف الاسلامیه الثقافیه درباره تجربه حضور خود در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیان کرد: دنیای مجازی و ظرفیت‌ هایش پس از تقاضا عمده ‌ای که نسبت به آن، به‌ویژه در عصر همه‌گیری شیوع کرونا به ‌وجود آمد، به جهانی برتر و واقع ‌بینانه تبدیل شده است؛ اگرچه در این برهه زمانی، کنش و واکنش مردم در فضای واقعی میسر نبود، اما اتمسفر اجتماعی در این روزها به دست فضای مجازی قرار داشت و به‌ راحتی مطالبات و کنش‌ها با یکدیگر رد و بدل می‌شد.

   وی افزود: آنچه موسسه کتاب خانه و ادبیات ایران در برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران انجام داده است، کاری برجسته و یک جهش کیفی برای احیای کتاب و انتشار آن از طریق بخش‌ های مختلف موجود در سیستم ‌عامل ‌ها و شبکه‌ های ارتباطی است.

  بیشتر بخوانید: آمار فروش نمایشگاه مجازی کتاب تا 6 بهمن ماه

  نمایشگاه مجازی کتاب تهران گامی بلند در راه تقویت کتاب

   وهبی عنوان کرد: از این‌رو، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب تهران و نشست ‌هایی که در قالب وبینار برای ترجمه و نشر کتاب به زبان ‌های دیگر از سوی بخش بین ‌الملل نمایشگاه انجام شده‌ است، گام بلندی در راه تقویت کتاب و هم ‌افزایی در مسیر تبادلات فرهنگی است که به نوبه خود موجب استحکام روابط بین کشورها خواهد شد و این روابط فرهنگی را به مسیر توسعه خواهد برد.

   به‌گفته مدیر دارالمعارف الاسلامیه الثقافیه، ایجاد نمایشگاه مجازی برای ارائه کتاب به علاقه­‌مندان کتاب و کتابخوانی در هر نقطه از جهان، گام بلندی است که به اهتمام بالا و تمهیدات پیچیده ‌ای نیاز دارد که به‌­نوبه خود جای تقدیر و تشکر دارد.

   وی در ادامه با ارائه پیشنهادی بیان کرد: پیشنهاد می ‌کنم این ارتباطات در فضای مجازی در مسیر تبادل کتاب، ترجمه و نشر میان ایران و لبنان ادامه یافته و این قبیل همکاری ‌ها بیش از پیش پس از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسعه پیدا کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =