ارسال 35 هزار مرسوله از نمایشگاه مجازی کتاب

  0
  45
  نمایشگاه مجازی

  مهرداد ملک‌محمدی، با اشاره به ارسال 35 هزار و 611 مرسوله کتاب از سوی ناشران حاضر در نمایشگاه مجازی کتاب تهران، از زاهدان به‌عنوان دورترین مقصد ارسال مرسوله و خرید کتاب 22 گرمی به‌عنوان سبک‌ترین بسته نمایشگاه مجازی کتاب تهران خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین  به نقل ازایبنا، مهرداد ملک‌محمدی مدیر سامانه کتاب نمایشگاه مجازی کتاب، درباره آخرین آمار نمایشگاه مجازی کتاب تهران از نظر ثبت سفارش‌های پستی و ارسال مرسوله‌ها بیان کرد: طی 24 ساعت گذشته، 29 هزار 971 مرسوله از سوی ناشران در سامانه پست نمایشگاه مجازی کتاب تهران به ثبت رسیده، علاوه ‌براین در سه روز گذشته، به 810 نقطه روستایی مرسوله از نمایشگاه مجازی کتاب تهران ارسال شده است.

  مدیر سامانه کتاب نمایشگاه مجازی ادامه داد: در مجموع طی سه روز نخست نمایشگاه، 35 هزار 611 مرسوله از سوی ناشران برای خریدار ارسال شده که به معنای تعداد عملیات ماموران شرکت ملی پست است.

  وی افزود: به جز استان چهار‌محال و بختیاری، از سراسر کشور ناشر در نمایشگاه مجازی کتاب حضور دارد بنابراین جریان ارسال مرسوله پستی در همه استان‌ها شکل گرفته است. بعد از تهران، اصفهان و سپس خراسان جنوبی، بیشترین سفارش در سامانه پست را داشتند؛ همچنین 87 درصد ارسال‌ مرسوله‌های پستی نمایشگاه از تهران به ثبت رسیده است.

  بیشتر بخوانید:

  ضرورت توجه به ابعاد بین المللی جشنواره چاپ

  تشویق به استفاده از خط فارسی در محصولات چاپی 

  وام های ارزان قیمت بانکی برای چاپخانه داران

   

  ملک محمدی، ادامه داد: بیشترین حجم سفارش‌ها و همچنین بیشترین میزان خرید‌ از سوی  تهرانی بوده است. 27 درصد کل سفارش‌ها نیز به مقصد تهران به ثبت رسیده است. براساس نسبت جمعیت و مطابق با سرشماری سال 1395، مردم قم و سمنان، بیشترین حجم سفارش خرید را داشتند.

  وی درباره دورترین مقصد ارسال مرسوله گفت: طی سه روز گذشته، دورترین مقصد ثبت شده برای ارسال مرسوله از شهر زاهدان بود که مشتری، کتاب را از انتشارات علمدار ناشر تبریزی، خریداری کرده  بود. خرید کتاب با وزن 22 گرم نیز به‌عنوان سبک‌ترین خرید به ثبت رسیده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − نه =