کولاک برف و باد شدید در راه است

  0
  45
  کولاک برف

  وزش باد شدید و احتمال کولاک برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و نیز شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین حاکم خواهد بود.

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از احتمال کولاک برف، رخداد مه و کاهش دید افقی همراه با وزش باد شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و وقوع بهمن در ارتفاعات رشته کوه البرز، از اواخر وقت امروز تا جمعه خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا از سازمان حمل و نقل جاده ای،‌ وزش باد شدید و احتمال کولاک برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و نیز شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین حاکم خواهد بود.

  همچنین کولاک برف و باران در محورهای کندوان، فیروزکوه، هراز و آزادراه قزوین رشت نیز پیش بینی شده است.

  بر اساس اعلام این سازمان، تدابیر لازم برای حضور به موقع راهداران و فعالیت آنها در جاده ها، اندیشیده شده البته هماهنگی های لازم برای گشت‌زنی ناوگان راهداری و استقرار ماشین آلات راهداری نیز انجام شده است.

  این سازمان به راننده ها و مسافران جاده ای توصیه کرده که قبل از حرکت، آخرین اطلاعات وضعیت راه ها را از سامانه اطلاع رسانی ۱۴۱ جویا شوند.

  بیشتر بخوانید: جزئیات واریز سهمیه بنزین

  این سازمان همچنین در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، اعلام کرد: بر اساس اطلاعات بیش از ۲ هزارو ۲۵۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط و دوربین‌های نظارت تصویری، هم اکنون اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

  همچنین کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها و آخرین اطلاعات حاصل از رصد ۲ هزارو ۲۹۴ دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌ها نسبت به روز قبل، از کاهش ۰.۲ درصد حکایت دارد که سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها ۱۷.۲ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح به ثبت رسید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − نه =