انتقال انرژی با کاغذهای ضدآب و تعاملی

  0
  6
  ضدآب و تعاملی

  محققان دانشگاه پردو با استفاده از یک فناوری جدید چاپ موفق به تولید کاغذهای جدیدی شده‌اند که ضدآب و تعاملی بوده و قادر به انتقال انرژی هم هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از نیواطلس، فناوری یادشده می‌تواند صفحات کاغذ را به ابزاری همچون دستگاه پخش موسیقی، صفحه کلید، زنگ و ده‌ها محصول متنوع مبدل کند.

  صفحات کاغذی ضدآب و تعاملی مذکور با دریافت انرژی از منابع گوناگون محیطی می‌توانند بدون نیاز به اتصال به برق به فعالیت ادامه دهند. کاغذهای یادشده در برابر نفوذ روغن، گرد و خاک و غیره نیز مقاوم هستند. بدین منظور پوششی از مولکول‌های گاز فلوئور به این صفحات کاغذ اضافه می‌شود. پوشش سرتاسری مذکور افزودن سطوح نازک و متعدد بیشتری را به کاغذهای ضدآب و تعاملی بدون نگرانی از نفوذ و نشت محتوای یک صفحه به صفحات دیگر ممکن می‌کند.

  امکان افزودن حسگرهای ظریف به هر یک از این لایه‌ها وجود دارد که با فشار دست کاربر فرامین مختلفی را دریافت و اجرا می‌کنند. همچنین فشار دست کاربر بر روی این صفحات می‌تواند منجر به جذب و ذخیره سازی انرژی شود و از این انرژی می‌توان برای تأمین نیروی مورد نیاز برای ارتباطات بلوتوث نیز استفاده کرد.

  از این فناوری به طور آزمایشی برای تولید یک دستگاه پخش موسیقی و نیز صفحه کلیدهایی استفاده شده که قادر به انتقال بی سیم اطلاعات هستند. هزینه تولید هر یک از این صفحات کمتر از ۰.۲۵ دلار است و فناوری یادشده قادر به سازگار شدن با بسیاری از چاپگرهای موجود است.

  منبع: خبرگزاری مهر

  بیشتر بخوانید: نوسان قیمت کاغذ در بازار کاهش یافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × یک =