چگونه یک پادکست موفق تهیه کنیم

  0
  20
  پادکست

  دنیای تبلیغات هر روز تغییر می کند. هر روز آیتم های جدیدی به وجود می آید تا مخاطب را هرچه بیشتر جلب کنند. یکی از این آیتم ها که در دنیای تبلیغات نیز بسیار طرفدار دارد پادکست ها هستند. پادکست ها قدرت بالایی در جلب مخاطب دارند و علاوه بر آن یک قابلیت مهم و اساسی دارند و آن هم این است که مخاطب در حین انجام دادن کارهایی همچون رانندگی و آشپزی نیز می تواند به آن گوش دهد یعنی تمام حواس مخاطب را نمی خواهد بلکه نیازمند اندکی حس شنوایی و توجه هست.

  بنابر این مخاطبان می توانند از وقت خود نهایت استفاده را ببرند. پاکدست ها معمولا حاوی مطالبی همچون زندگی نامه ی افراد موفق و کارآفرین هستند. گوش سپردن به یک چنین محتواهایی می تواند برای بسیاری از مفید واقع شود و دنیایشان را دگرگون کند. در این مطلب به معرفی ۲۰ پاکدست درخشان برای پیشرفت در زندگی کاری و شخصی شما می پردازیم.

  پادکست های موفق و کارآمد

  ۱-How I Built This

  بدون شک گای راز برای پادکست بازها نیازی به معرفی ندارد. وی در سطح جهانی کاملا محبوب بوده و پادکست چند قسمتی او تحت عنوان چگونه آن را ساخته ام، به بررسی نحوه شکل‎گیری برند هایی پرداخته است که در حال حاضر ارزشی میلیاردی را پیدا کرده اند.

  این امر در حالی است که بهترین-های آنها نظیر آمازون، مایکروسافت، اپل و فیس‎بوک شروعی بسیار ساده را داشته اند. وجود مثال های متعدد و بیان اقدامات به صورت دقیق، از جمله مزیت های این پادکست فوق‎العاده محسوب می شود. بدون شک آگاهی و اطمینان پیدا کردن از اینکه افراد بزرگ جهان در مسیر زندگی ساخته شده و هیچ چیزی به نام استعداد کارآفرینی وجود ندارد، شما را به شجاعت لازم برای برداشتن قدم اول خواهد رساند. همچنین نکته بسیار دوست داشتنی در رابطه با این پادکست این است که قدرت تغییرات کوچک در زندگی را به اثبات می-رساند.

  درواقع این امر که افراد موفق چگونه با اعمال تغییرات کوچک ولی درست، موفق شده اند تا تاثیرات فوق‎العاده ای را به وجود آوردند. بدون شک شما را نیز متعجب خواهد ساخت.

  ۲-The Tim Ferriss Show

  تیم فریس نیز از آن دسته از افرادی محسوب می‎شود که نیازی به معرفی نداشته و وجود کتاب-ها، سخنرانی ها و پادکست‎های مختلف به محبوبیت بسیار بالای او منجر شده است. درواقع ایده های او کاملا بدیع بوده و همواره انقلابی را ایجاد کرده است. برای مثال روش او در کتاب چگونه با چهار ساعت کار در هفته ثروتمند شویم، تحسین همگانی را به همراه داشته است. درواقع به عقیده او این امر که برای موفق شدن باید کاری طاقت‎فرسا را انجام دهید، افسانه ای است که ثروتمندان برای محدود کردن شما ساخته اند تا سلطه خود را حفظ کنند. این امر در حالی است که واقعیت ابدا به این شکل نبوده و برای موفق شدن لازم است تا تمرکز خود را بر روی درست‎ترین موارد قرار دهید.

  در غیر این صورت تمامی تلاش-های شما تنها به خستگی بیش از حد شما منجر خواهد شد. فراموش نکنید که در حال حاضر نگرش ها در رابطه با کار در حال تغییر است و شرکت های بزرگ نیز برای کارمندان خود به دنبال ساعت کار کمتر و مرخصی های بیشتر هستند. جالب است بدانید که بالاترین سطح کارایی نیز از دل همین سیاست به دست آمده است. پادکست آقای فریس با بیانی کاملا ساده، دقیقا همان چیزی است که باعث خواهد شد تا نگرش شما به موفقیت، در مسیر درست خود قرار گرفته و آمادگی لازم برای کسب هر خواسته ای شکل گیرد. درواقع هیچ چیز به اندازه فهم درست، نمی تواند شما را در مسیر مطلوب قرار دهد.

  ۳-Impact Theory

  تام بیلیو کارآفرینی است که با تاسیس برند خود به نام Quest Nutrition که در زمینه مواد غذایی فعالیت دارد، به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شده است. درواقع این شرکت یکی از رکوردداران سریع ترین رشد در صنعت مواد غذایی است. با این حال وی ابدا در این زمینه تحصیلات و تجربه ای را نداشته است، با این حال وی پس از بیکار شدن در سال ۲۰۱۰، به این فکر افتاد تا وضعیت سلامت خود را دگرگون سازد. در این رابطه او ۲۷ کیلو از وزن خود را کم کرد و در حین تلاش برای رسیدن به این هدف، متوجه این امر شد که مکمل های پروتئینی که ورزشکاران به صورت مکرر از آنها استفاده می کنند، تا چه اندازه سلامت آنها را تهدید می کند. به همین خاطر نیز ایده ساخت مکمل های پروتئینی کاملا سالم به ذهن او خطور کرد که مورد استقبال شدید دیگر دوستان ورزشکار او قرار گرفت.

  وی پس از ماه‎ها تلاش برای پیدا کردن فرمول جدید، در نهایت موفق به ساخت آن شد. پس از استقبال از این محصول، زمینه برای ایجاد یک برند فعال در زمینه تولید مواد غذایی فراهم شد. وی در پادکست خود به بیان کامل زندگینامه و توصیه هایی پرداخته است که باعث خواهد شد تا افراد از تغییر در هیچ زمانی واهمه نداشته باشند. بدون شک با اعمال تغییرات، فرصت های جدیدی را نیز به دست خواهید آورد. برای مثال او در ابتدا در رشته سینما مشغول به فعالیت بود. در یک شرکت بازرگانی کار می کرد. با این حال اکنون به عنوان یک نمونه از موفق ترین کارآفرین ها معرفی می شود.

  ۴- School of Greatness

  اگر به دنبال یک پادکست یک ساعته هستید، پیشنهاد می شود که ابدا به سراغ این مجموعه نروید. وجود ۵۰۰ قسمت خود گواهی این موضوع است که با مجموعه ای کامل مواجه خواهید بود، با این حال حضور بهترین ها در عرصه های مختلف نظیر آنتونی رابینز و ماریا شاراپورا باعث تنوع و جذابیت فوق‎العاده بالای آن شده است. با این حال راوی اصلی آن لوئیز هاوز است که داستان زندگی فوق‎العاده الهام‎بخشی را دارد. درواقع او در ابتدا رویای تبدیل شدن به یک ستاره بسکتبال را داشته است.

  با این حال یک آسیب‎دیدگی وحشتناک به سدی در برابر او تبدیل شد. با این حال وی به خوبی با این حقیقت که او دیگر قادر نخواهد بود که به این ورزش ادامه دهد کنار آمده و در زمان نقاهت خود، کتابی را تحت عنوان مکتب عظمت به رشته تحریر درآورد که با استقبالی بی‎نظیر مواجه شد. این کتاب مجموعه مصاحبه های آقای هاوز است که از موفق ترین افراد به دست آمده است. میزان استقبال ها نیز باعث شد تا وی پادکستی را نیز در این رابطه ایجاد کند که بیش از ۱۰۰ میلیون بار بارگیری شده است. به همین خاطر این پادکست را می توان پکیج کامل موفقیت دانست.

  ۵-University of Adversity

  در رابطه با مشکلات رایج در رابطه با کسب موفقیت همواره به صورت پراکنده صحبت شده است، با این حال بیان یکباره آنها بدون شک کاربرد بالایی را خواهد داشت. درواقع لنس آشیهوس در قالب داستان های متفاوت به بررسی تمامی مشکلات و سختی هایی پرداخته است که در مسیر رسیدن به موفقیت با آنها مواجه خواهید شد، با این حال این پادکست تنها به معرفی آنها اختصاص نداشته و بهترین راهکارهای مقابله با آن ها نیز معرفی می شود. این امر باعث خواهد شد تا ریسک کار شما به شدن کاهش پیدا کند.

  ۶-a16z

  مارک اندرسن و بن هوروویتس دو تن از کارآفرینان موفق جهان محسوب می‎شوند که حاصل همکاری آنها برندهای موفقی مانند نت اسکیپ است. در این پادکست دیدگاهی درست نسبت به مقوله کارآفرینی وجود دارد که باعث خواهد شد تا تمامی افراد خواهان حضور در این عرصه، با دیدی باز شروع به فعالیت کنند. درواقع کارآفرینی اگرچه برای بسیاری از افراد شغلی رویایی تلقی می شود، با این حال واقعیت آن ابدا جذابیت اولیه را نداشته و این امر زندگی شما را بیش از حد درگیر خواهد بود. به همین خاطر صرفا به خاطر یک تمایل اولیه نباید مسیر زندگی خود را اینگونه انتخاب کنید. در نهایت نیز وجود توصیه های متعدد، کمک شایانی برای هر کارآفرین محسوب می شود.

  ۷-Everyday Wellness

  دالایی لاما در یکی از جملات طلایی خود عنوان کرده است که افراد سلامتی خود را فدای کسب ثروت می-کنند ولی در آخر محکوم به خرج تمام آن برای بازگردانی سلامتی خود خواهند بود. این جمله به خوبی نشان می دهد که هیچ دستاوردی در صورتی که سلامتی ما را با خطری جدی مواجه سازد، ارزشمند نخواهد بود. به همین خاطر لازم است تا همواره به وضعیت خود بیشترین توجه را داشته باشید. در این پادکست شما با انواع روش های کاملا ساده و موثر مواجه خواهید شد که بدون نیاز به صرف هزینه ای خاص، سلامت شما را در درازمدت تضمین خواهد کرد. دو پزشک به نام های سینتیا تورلو و کلی دوناهو این مجموعه فوق‏العاده را ایجاد کرده اند که برای آشنایی بیشتر می توانید سخنرانی های آنها را در برنامه TED مشاهده کنید.

  ۸-Wings of Inspired Business

  اگرچه وضعیت جهانی برای حضور زنان در جامعه در مقایسه با گذشته بسیار بهتر شده است، با این حال هنوز هم در شرایط ایده‎آل خود قرار ندارد. به همین خاطر نیاز به برنامه های تخصصی به شدت احساس می شود. بدون شک این پادکست، هدیه ای است برای تمامی زنان جهان که تا به امروز بارها نادیده گرفته شده اند. ملیندا ویتکاست در پادکست خود به مصاحبه با چندین زن موفق از سراسر جهان پرداخته است و در حین سخنرانی نکات آموزشی را تکرار می کند. درواقع به عقیده او، هیچ کسی جز خود زنان نمی توانند به بهبود شرایط کمک کنند. به همین خاطر ضروری است که تحول لازم ابتدا در درون خود آنها شکل گیرد. تحت این شرایط هیچ فردی دیگر توان محدود کردن شما را نخواهد داشت.

  ۹-GreenPlanet BluePlanet

  در دهه اخیر اگر یک مسئله مشترک جهانی را بخواهیم نام ببریم، بدون شک حفظ محیط زیست گزینه ای شایسته خواهد بود. درواقع سرعت بالای رشد در سطح جهان، بدترین آسیب ها را متوجه محیط زیست کرده است. این امر در حالی است که این سرمایه، تنها مکان زندگی تمامی موجودات محسوب می شود، با این حال بسیاری از تلاش ها و عقاید شکل گرفته نادرست بوده و یا بهترین محسوب نمی-شوند. به همین خاطر نیز جولیان گوردلی در پادکست خود نه‎تنها به تهدیدهای موجود پرداخته است، بلکه راهکارهای کاملا کاربردی ای را نیز برای رسیدن به توسعه پایدار معرفی می کند.

  جالب است بدانید که روش های او کاملا جهان شمول بوده و هر فرد، شرکت و کشوری می تواند از آنها استفاده کند. با توجه به توجه جهانی به این مسئله، آگاهی و حتی فعالیت در این زمینه خود می تواند بستری جدید و درست را برای کسب درآمد برای شما ایجاد کند. درواقع فراموش نکنید که در حال حاضر بسیاری از افراد تنها از برندهایی خرید می کنند که فعالیت آنها هیچ گونه ظلمی را به طبیعت و یا افراد به همراه نداشته است.

  به همین خاطر عدم توجه و کسب آگاهی در این زمینه شما را از یک روند جدید که تا چند سال آینده اهمیتی به مراتب بیشتر را پیدا خواهد کرد، دور نگه خواهد داشت که این امر خود می تواند به معنای نابودی شرکت و یا کشور شما باشد. در نهایت حفاظت از محیط زیست، یک مسئولیت همگانی محسوب می شود ولی باید به روش های درست در این رابطه اقدام کنید.

  ۱۰-Being Motherhustler

  برای بسیاری از افراد بچه‎دار شدن به معنای رها کردن رویاها محسوب می شود. با این حال در جهان کارآفرین های بسیاری وجود دارند که در کنار نقش مادری و یا پدری، عملکرد فوق‎العاده ای را نیز به ثبت رسانده اند. به همین خاطر نیز نباید این مرحله از زندگی را به بهانه ای برای کنار کشیدن تبدیل کرد. درواقع تنها چیزی که تحت این شرایط نیاز خواهد بود، توانایی ایجاد تعادل میان کار و زندگی شخصی است که کارین میلز به خوبی آن را انجام داده است. تجربه شخصی، یکی از دلایل پرطرفدار شدن این پادکست است.

  ۱۱-Superhero Academy

  مارک انجلو در پادکست خود به بررسی ویژگی های مشترک افراد موفق پرداخته است. بدون شک آگاهی از آنها باعث خواهد شد تا بتوانید خود را به سطح حرفه ای‎ها نزدیک کنید، با این حال در انتهای این پادکست، به خوبی این حقیقت عنوان می شود که در مرحله ای باید دست از تقلید کردن بردارید. در غیر این صورت رشد خود را محدود خواهید کرد.

  ۱۲-The Authentic Audience

  امروزه اینترنت، مهم ترین ابزاری است که در اختیار هر فرد قرار دارد. بدون شک بدون توجه به آن قادر نخواهید بود تا به موفقیت دست پیدا کنید. علی رغم رواج بسیار بالای آن، بسیاری از افراد هنوز هم از نحوه استفاده تجاری از اینترنت آگاهی نداشته و همین امر باعث می شود تا امکان رشد سریع در هر کاری به وجود نیاید. به همین خاطر کریستا ریپما در پادکست خود به آگاهی‎بخشی نسبت به این موضوع و معرفی روش های مختلف کسب درآمد از طریق اینترنت پرداخته است.

  ۱۳-Radical Shift

  علم ان ال پی امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. با این حال آموزش درست آن بسیار نایاب است. بدون شک یکی از بهترین های جهان در رابطه با این موضوع، خانوم مارلا وایت است که به خوبی در این رابطه صحبت کرده و راهکارهایی را برای ایجاد ارتعاش مثبت در زندگی معرفی می-کند. درواقع این دوره تمامی چیزی است که شما برای رسیدن به مهارت ان ال پی نیاز خواهید داشت.

  ۱۴-Stand and Fight

  اکثر افراد برای رفع مشکلات خود، به دنبال راهکارهای سطحی و سریع هستند. همین امر نیز باعث می شود تا مشکل هیچ‎گاه از بین نرفته و به صورت مداوم تکرار شود، با این حال ریشه‎یابی درست، می تواند نقطه پایانی برای مشکلات زندگی باشد. راب ایستمن در پادکست خود به بررسی مشکلات رایج افراد در طول زندگی پرداخته و تلاش کرده است تا نگاهی ریشه ای برای ارائه راه حلی درست را ارائه دهد.

  جالب است بدانید که او چند سالی را درگیر اعتیاد بوده است و خود به تنهایی موفق شده است تا این بیماری را در خود درمان کند. وی پس از مشاهده کاربردی بودن توصیه ها برای مشکلات اطرافیان، اقدام به ایجاد یک روش حل مشکل کرده که تاکنون با توجه به بازخوردها، کاملا کاربردی بوده است. به همین خاطر اگر مشکلی را در زندگی خود دارید، این پادکست می تواند رهایی بخش شما باشد.

  ۱۵-Stupid Wise Girl

  آیا شما هم موافق اشتباهات بزرگ سیستم آموزش و عقاید متعصبانه افراد در جوامع مختلف هستید؟ درواقع اگرچه نمی‎توان آنها را متوقف کرد، با این حال تاثیر نپذیرفتن از آنها کاملا برعهده خودمان قرار دارد. جکی مینکسی یک دوره تحقیق کامل را در رابطه با عقاید فرهنگ های مختلف و شیوه های آموزشی داشته است که نتایج آن را در پادکست او می‎توان مشاهده کرد. درواقع به عقیده او آموزش های رایج، تنها توهم آگاهی را در افراد ایجاد کرده است. به همین خاطر پس از آگاهی از مشکلات موجود، می توانید از توصیه های او برای دستیابی با خرد واقعی استفاده کنید.

  ۱۶-Take the Leap

  افراد بسیاری از ریسک کردن می ترسند. درواقع اگر شجاعت رها کردن وضعیت فعلی را ندارید، ابدا قادر نخواهید بود تا به کارآفرینی بزرگ تبدیل شوید، با این حال این امر در قالب یک جمله کاملا ساده به نظر می رسد. با این حال در واقعیت کاملا متفاوت بوده و هر فردی نیاز به راهنمایی برای رسیدن به چنین سطحی خواهد داشت.

  در این پادکست شما با تجربه شخصی افرادی مواجه خواهید شد که موفق شده اند تا ترس های محدودکننده را در زندگی خود کنار گذاشته و رویای خود را عملی سازند، با این حال توجه داشته باشید که پیمودن این مسیر، به معنای کسب موفقیت سریع نبوده و شکست خوردن نیز بخشی از آن محسوب می شود. با این حال شکست تنها به این معنا است که شما فعلا آمادگی لازم را ندارید و ابدا نباید باعث عقب نشستن شما شود. درواقع این پادکست را باید معجون شجاعت دانست.

  ۱۷-The Kim Barrett Show

  بسیاری از افراد به خوبی شرکتی را برای خود ایجاد می کنند، با این حال با مشکلی به نام عدم توان فروش کافی مواجه هستند. درواقع مسئله فروش مهم ترین دغدغه در زمینه بازاریابی محسوب می شود. که کیم بارت جامع ترین مجموعه را در این زمینه به وجود آورده است. بدون شک پس از گوش دادن به این پادکست، مشکلاتی که تا دیروز غیرقابل حل تصور می کردید، برطرف خواهد شد.

  ۱۸-The Smart Woman Show

  یکی دیگر از پادکست هایی که به بانوان اختصاص دارد، توسط تارا اولدریج تهیه شده است. در این پادکست شما با راز موفقیت بسیاری از کارآفرین-های زن در حوزه های مختلف آشنا می سازد، با این حال تم زنانه آن دلیلی برای عدم کاربردی بودن برای مردان محسوب نشده و هر فردی می تواند از آن نهایت استفاده را داشته باشد.

  ۱۹-Chiro Hustle

  آیا در کار خود احساس فشار بیش از حد را دارید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است بدون شک گوش دادن این پادکست از ضرورت ها خواهد بود. جیم چستر و لوک میلت به بررسی مشکلات بسیاری از کسب وکارها پرداخته و از بهترین های موجود برای پیدا کردن راه حلی استفاده کرده-اند. نکته جالب این است که شما پس از گوش دادن به این پادکست، می توانید مشکل خود را با این دو نفر در میان گذاشته و پس از مدتی بهترین پاسخ را برای رفع مشکل دریافت کنید.

  ۲۰-How Are You Helping

  سرعت بسیار بالا زندگی افراد باعث شده است تا فکر کردن عمیق به امری نادر تبدیل شود، با این حال این امر بسیار ضروری است که هر فرد زمانی را به فکر کردن در رابطه با وضعیت موجود داشته باشد. یکی از رازهای موفقیت این است که به دیگران کمک کنید و به فردی کاملا مفید برای خود، خانواده، اطرافیان، کشور و در نهایت جهان تبدیل شوید. این امر نه‎تنها حسی فوق‎العاده را در شما ایجاد خواهد کرد، بلکه دقیقا آن چیزی است که شما را به بالاترین پله های موفقیت خواهد رساند.

  به همین خاطر همواره این سوال را از خود بپرسید که چه کمک جدیدی را می توانید انجام دهید. شان رایلی کاشف این روش محسوب می شود که در پادکست خود به صورت کامل به بررسی اقدامات و نحوه انجام آن پرداخته است.

   

  دلایل شکست برندهای بزرگ جهانی

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + نوزده =