سئو سایت قدرتمندترین بازاریاب

  0
  20
  تکنیک های بازاریابی

   بدون شک اهمیت سئو سایت بر هیچ کس پوشیده نیست. این امر تاثیر بسزایی را در موفقیت اقدامات بازاریابی شما خواهد داشت با این حال بسیاری از افراد تصور می کنند که برای موفقیت در این زمینه، لازم است تا بودجه بسیار بالایی را اختصاص دهند. این امر در حالی است که واقعیت کاملا متفاوت بوده و امکانات متعددی در اختیار شما قرار دارد. در همین راستا به بررسی ۱۵ ابزار قدرتمند و در عین حال رایگان برای بهبود عملکرد خود در زمینه سئو خواهیم پرداخت.

  ۱-Google Analytics

  گوگل به عنوان محبوب ترین موتور جست وجوگر، یک ابزار کاملا کارآمد را طراحی کرده است که آمارهای مختلفی نظیر تعداد بازدید از سایت شما را به نمایش درمی-آورد. با این حال این ابزار تنها به انتشار آمار بسنده نکرده و اقدام به تحلیل های مختلف نیز می کند. در نهایت شما می توانید با توجه به نتایج، استراتژی و اهداف آینده خود را تعیین کرده و با استفاده از آن، به صورت مداوم میزان نزدیک شدن به هر یک را بسنجید. به عنوان نکته پایانی توجه داشته باشید که گوگل، دارای برنامه های مفید دیگری نظیر PageSpeed Insights است که سرعت صفحه شما را به نمایش درمی آورد.

  ۲-Answer the Public

  بدون شک در زمینه سئو سایت، استفاده از کلمات کلیدی بسیار مهم بوده و پیدا کردن آنها به یک چالش واقعی برای سئوکاران، تبدیل شده است. این ابزار دقیقا برای پاسخگویی به این نیاز طراحی شده است. درواقع شما می توانید با این ابزار، به هزاران کلیدواژه در حوزه های مختلف دسترسی پیدا کنید. در نهایت امکان مقایسه انواع کلیدواژه ها نیز از دیگر ابزار جذاب آن محسوب می شود. برای مثال می توانید بیابید که کدام یک از دو موضع مدنظر شما، دارای کلمات کلیدی پرکاربردتری بوده و کدام کلمات، در هر دو گروه مورد استفاده قرار می گیرد.

  ۳-MozBar

  این برنامه یک ابزار بسیار قدرتمند است که اختصاصی بر روی مرورگر گوگل فعالیت می کند. با استفاده از این ابزار شما به سادگی به میزان اعتبار و دامنه سایت دسترسی خواهید داشت. همچنین شما قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی هر صفحه و لینک های مهم را ضمن شناسایی با یکدیگر مقایسه کنید. با این حال برای دسترسی به برخی از امکانات دیگر آن نظیر بهینه سازی کلمات کلیدی، لازم است تا نسخه پیشرفته آن را خریداری کنید.

  ۴-SEMrush

  این ابزار به صورت آماری تمامی اطلاعات لازم در رابطه با کلمات کلیدی شما را در اختیارتان قرار می دهد و آنها را برحسب میزان موفقیت، رتبه بندی می کند. همچنین شما می توانید با واردکردن آدرس سایت برندهای رقیب خود، بیابید که از طریق چه کلمات کلیدی ای بیشترین سود را دریافت کرده و در اصطلاح رتبه می گیرند، با این حال درست به مانند مازبار، برای دسترسی به تمامی امکانات آن لازم است تا مبلغی را پرداخت کنید. کلمات کلیدی بر سئو سایت و بالا بردن رتبه سایت بسیار تاثیر گذار است.

  ۵-Keyworddit

  این برنامه، ابزاری برای پیداکردن کلمات کلیدی است. درواقع تنها کافی است تا موضوع موردنظر خود را مشخص کنید، این برنامه بهترین کلمات کلیدی را به ترتیب و با نمایش آمارهای هر یک از آنها، در معرض نمایش قرار می دهد. درواقع با این برنامه تنها کافی است که حوزه کاری خود را بدانید و با استفاده از آن به بهترین کلمات کلیدی دسترسی پیدا کنید. مزیت اصلی این برنامه که آن را از سایر رقبای خود متمایز می کند، محیط کاربری بسیار ساده آن است.

  ۶-Woorank

  این برنامه به میزان موفقیت شما در زمینه سئو سایت  و اقداماتی که انجام داده اید، کمک خواهد داد. پس از آن نیز راهکارهای خود را برای بهبود هرچه بیشتر اعلام می کند. بدون شک این برنامه کمک خواهد کرد تا شما به آگاهی واقع بینانه تری نسبت به وضعیت خود دست پیدا کرده و یک راهنمای عمل بسیار حرفه ای را در کنار خود داشته باشید.

  ۷-Mobile Friendly Test

  یکی از موارد مهم در زمینه سئو سایت، میزان راحتی کاربران در جست و جو از طریق تلفن همراه است. به همین خاطر بسیاری از سایت ها در تلاش هستند تا این تجربه را تا حد امکان دلنشین کنند، با این حال اگر خواهان این امر هستید که نسبت به میزان موفقیت خود در این زمینه اطلاع کسب کنید، بدون شک این برنامه بهترین گزینه محسوب می شود با این حال اعلام این امر که سایت شما موردپسند کاربران تلفن همراه قرار خواهد گرفت یا نه، تنها اقدام این برنامه نبوده و با بررسی سایت شما، انواع مختلف راهکارها را نیز معرفی خواهد کرد.

  ۸-Ubersuggest

  برای آگاهی از اطلاعاتی نظیر سطح رقابت کلمات کلیدی، حجم جست و جو و هزینه هر کلیک، برنامه فوق بهترین گزینه محسوب می شود. از جمله ویژگی های جذاب آن نیز امکان فیلتر کردن کلمات کلیدی ای است که شما به آنها تمایلی ندارید. جالب است بدانید که طراحی این برنامه، توسط نیل پاتل صورت گرفته است که یکی از نوابغ سئو محسوب می شود. سئو سایت با این برنامه صعود خواهد کرد.

  ۹-BROWSEO

  این برنامه سایت شما را از نگاه مرورگرهای مختلف مورد بررسی قرار داده و مشکلات موجود را معرفی می کند. درواقع محدود نبودن به گوگل، مهم ترین ویژگی آن محسوب می شود.

  ۱۰-CanIRank

  این برنامه به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به میزان موفقیت آمیز بودن کلمات کلیدی خود، به آگاهی دست پیدا کرده و انتخاب هایی دقیق تر را داشته باشید. درواقع این برنامه توجهی به میزان رقابتی بودن کلمه ها نداشته و تنها با توجه به هوش مصنوعی خود، با بررسی احتمال ها میزان موفقیت شما را می سنجد. همچنین این برنامه به سادگی می تواند با راهنمایی های خود، شما را به سمت بهینه سازی کلمات کلیدی نیز برساند.

  ۱۱-Keywords Everywhere

  این برنامه به معرفی سایت های مختلف و کلمات کلیدی مورد استفاده آنها می پردازد. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید خود را به سطح حرفه ای ها نزدیک تر کرده و عملکرد بهترین ها را مورد بررسی قرار دهید.

  ۱۲-Check My Links

  این ابزار تمامی لینک های شما را مورد بررسی قرار می دهد تا از عدم وجود خطاهایی نظیر ۴۰۴، اطمینان حاصل کنید. همچنین وجود مقالات متعدد برای آشنایی با انواع خطاها نحوه رفع هر یک، از مزیت های دیگر آن محسوب می شود. این مسئله در رنک سئو سایت تاثیر گذار است.

  ۱۳-Counting Characters Google SERP Tool

  بسیاری از مدیران سایت ها در رابطه با مفاهیمی نظیر توضیحات متا و طول تگ عنوان، دچار اشتباهاتی بوده و همین امر باعث می شود تا به حداکثر نتایج دست پیدا نکنند. با این حال این برنامه تمامی اشتباهات شما در این رابطه را کشف و رفع می کند. خودکار بودن آن باعث خواهد شد تا شما دیگر نیازی به اقدام برای انجام اصلاحات نداشته باشید.

  ۱۴-Redirect Path

  این برنامه نه تنها کدهای وضعیت سایت شما را بهبود می بخشد، بلکه بسیاری از ایرادها و خطاهای احتمالی را که می تواند بر روی سرعت سایت شما نیز تاثیر منفی را داشته باشد شناسایی و رفع خواهد کرد.

  ۱۵-Google Search Console

  همانطور که در بخش های ابتدایی نیز اعلام شد، گوگل در زمینه سئو سایت گام های بسیار مهمی را برداشته است. بدون شک این برنامه نیز یکی از موارد بسیار مهم آن محسوب می شود که به افراد امکان مدیریت راحت تر سایت خود را خواهد داد. درواقع بررسی مداوم وضعیت سایت و اطلاع از جدیدترین اتفاقات مثبت و منفی، بدون شک باعث خواهد شد تا واکنش هایی سریع را داشته و همواره در وضعیتی مناسب قرار گرفته باشید. درواقع این برنامه عملا سایت شما را از دید گوگل نگاه می کند و تمامی ضعف ها را نیز آشکار می سازد. همچنین محافظت از سایت در برابر بدافزارها، از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

  در نهایت اگرچه بسیار سخت خواهد بود که از تمامی برنامه های معرفی شده به صورت همزمان استفاده کنید، با این حال توصیه می شود تا پس از امتحان کردن آنها به استفاده از سه برنامه منتخب خود که کاملا متناسب با نیاز شما است، اقدام کنید.

  بیشتر بخوانید:

   سئو و بازاریابی محتوایی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − 6 =