هزینه های صنایع بسته بندی کاهش خواهد یافت

  0
  12
  بسته بندی

  با وجود مشکلاتی که در زمینه قیمت ارز و تحریم ها برای کشور به وجود آمد قیمت یکسری مواد تولیدی افزایش شدیدی پیدا کرد. در زمینه بسته بندی نیز این اتفاق رخ داد، رئیس اتاق بازرگانی البرز معتقد است که باید در هزینه ها صرفه جویی کرد تا بتوان هزینه های بسته بندی را کاهش داد و به این ترتیب صرفه اقتصادی ایجاد کرد.

  اما سئوالی که اینجا مطرح می شود این مطلب است که بسته بندی شکیل و با کیفیت و با استانداردهای جهانی می تواند به بخش صادرات محصولات کمک و این خود برای کشور سود زیادی به همراه می آورد و ارز را نیز به کشور سرازیر می کند. 

  با این همه رحیم بنا مولایی معتقد است، هزینه بسته‌بندی صنایع‌دستی باید تا حد امکان کاهش یابد رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: باید تدبیری اتخاذ کنیم تا هزینه های بسته بندی برای فعالان حوزه صنایع دستی تا حد امکان‌ کاهش یابد و صرفه اقتصادی داشته باشد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از کرج، رحیم بنامولایی، رئیس اتاق بازرگانی استان البرز ظهر امروز در هجدهمین نشست تخصصی بسته بندی و تجاری سازی محصولات صنایع دستی که در اتاق بازرگانی البرز  تشکیل شد، ضرورت ساماندهی صادرات و بررسی مسائل فعالان صنایع دستی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اتاق بازرگانی البرز در این راستا تشکیل جلسات مستمر در پوشش انجمن صنایع دستی با حضور کارشناسان میراث فرهنگی را در دستورکار قرار می دهد.

  رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با تاکید بر ضرورت بسته بندی مناسب محصولات صنایع دستی با هدف جذب مشتری بیان کرد: با توجه به گران شدن دلار هزینه های بسته بندی نیز افزایش یافته است، لذا باید تدبیری اتخاذ کنیم تا هزینه های این حوزه  برای فعالان حوزه صنایع دستی تا حد امکان‌ کاهش یابد و صرفه اقتصادی داشته باشد.

  بنامولائی مذاکره با مسؤولان ذیربط در دستگاه های دولتی جهت کاهش هزینه های بسته بندی صنایع دستی از جمله اختصاص سوبسید در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و مطرح کرد: اتاق بازرگانی خانه دوم تمام فعالان اقتصادی است و امیدواریم هنرمندان صنایع دستی البرز نیز در این حوزه ورود و کارت عضویت اتاق را دریافت کنند.

  کاهش هزینه های بسته بندی و یا بالا بردن کیفیت

  وی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس که اکنون در مرحله بررسی در شورای نگهبان قرار دارد، اظهار کرد: طبق این مصوبه فعالان بخش خصوصی پیش از انجام هرگونه فعالیت اقتصادی باید کارت عضویت اتاق بازرگانی را داشته باشند تا  بتوانیم مباحث مهم اقتصادی را از طریق اتاق ساماندهی کنیم.

  بسته بندی یکی از مهمترین قسمت های تولید یک کالا است. کالایی می تواند در عرصه بین الملل موفق عمل کن که در این حوزه  به خوبی عمل کرده باشد.

  برای مثال محصول مرکبات امسال دو برابر صادرات داشت و یکی از دلایل موفقیت این کالای صادراتی علاوه بر شرایط جوی و آب و هوایی بالا رفتن استاندارد های جهانی این حوزه است. صنایع دستی نیز یکی از کالاهای بسیار مهمی است که طرفداران زیادی در داخل و خارج کشور دارد.

  بنابر این باید به کیفیت  توجه شود. درست است که بالا رفتن قیمت ارز و به وجود آمدن تحریم ها کار را برای این بخش دشوار کرده اما باید به خاطر داشته باشیم که نباید از کیفیت بسته بندی بگذریم چرا که یکی از راههای ارز آوری برای کشور بسته بندی است، آن هم بسته بندی اصولی و مطابق با استاندارهای جهانی.

  با توجه به همه این مسائل باید راه حل نهایی راه حلی باشد که نه سیخ بسوزد و نه کباب، یعنی در نهایت باید هزینه ها کاهش پیدا کند اما کیفیت بسته بندی باید در نظر گرفته شود.

  بیشتر بخوانید: صنعت بسته بندی اصولی در قائم شهر و دوبرابر شدن صادرات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − 19 =