دو واحد بسته بندی غیر مجاز در مراغه پلمپ شد

  0
  16
  بسته بندی غیر مجاز

   دو واحد بسته بندی غیر مجاز تخم مرغ در مراغه پلمپ شدند. این دو واحد به صورت غیر مجاز به فعالیت مشغول بوده و بدون رعایت  اصول بهداشتی به بسته بندی این کالا اقدام می کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی علی پاشایی گفت: بازرسان این اداره با همکاری پلیس، این کارگاه های غیرمجازپلمپ ۲ واحد بسته بندی غیر مجاز  تخم مرغ در مراغه بسته بندی را که بدون نظارت بهداشتی، در یکی از روستاهای شهرستان اقدام به درج تاریخ تولید و انقضا بر روی تخم مرغ می کردند شناسایی و با دستور مقام قضایی پلمب کردند. وی ادامه داد: ۲ دستگاه پرینتر تاریخ زن نیز از این کارگاه ها کشف و ضبط شد.

  بسته بندی غیر مجاز، تهدید سلامتی

  پاشایی افزود: حدود ۶ تن تخم مرغ فاقد نشانه برای نمونه برداری و تعیین تکلیف نهایی بهداشتی توقیف شد. وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و ضوابط بهداشتی توسط واحدهای تولیدی گفت: تخم مرغ های تولید شده به منظور اطمینان از سلامت و تازگی، باید دارای نشان تولید کننده و تاریخ تولید و انقضا باشند.

  رییس اداره دامپزشکی مراغه خاطرنشان کرد: تخم مرغ های بهداشتی باید دارای تاریخ تولید و انقضای یک ماهه و نیز مشخصات تولید کننده باشند و در دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد در واحدهای بسته بندی نگهداری شود. بسته بندی غیر مجاز می تواند مشکلات فروانی به لحاظ بهداشتی برای مردم ایجاد کند. چرا که تخم مرغ جز ء کالاهایی است که اگر در بسته بندی آن اصول بهداشتی رعایت نشود مب تواند ناقل بسیاری از بیماریها باشد

  شهرستان مراغه با تولید سالانه ۲۳ هزار تن تخم مرغ از قطب های تولید تخم مرغ در شمالغرب کشور است.

  بسته بندی یکی از مهم ترین قسمت های تولید یک کالا است. هر کالایی چه کالای صنعتی و چه کالاهایی که مربوط به  صنایع دستی، کشاورزی، شیلات می شوند نیازمند بسته بندی های مناسب و اصولی هستند؛ چرا که یک کالا زمانی می تواند در عرصه های جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد که از استاندارهای مطلوب بسته بندی برخوردار باشد.

  تخم مرغ کالایی پر طرفدار است و اگر از لحاظ بسته بندی  بتواند معیارهای مناسب را پیدا کند می تواند به بازارهای جهانی صادر شود. تخم مرغ کالایی شکننده است و بسته بندی آن باید به صورتی باشد که این کالا را در مقابل ضربه حفظ کند و علاوه برآن جلوی آلودگی هایی که ممکن است به این کالا راه پیدا کند را بگیرد. بنابر این توجه به بسته بندی این کالا از مهمترین نکاتی است که باید در صادرات آن مورد توجه قرار بگیرد.
  بیشتر بخوانید:

  بازاریابی و کیفیت مطلوب بسته بندی

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + هجده =