راه اندازی کارخانه بسته بندی در همدان

  0
  35
  آستارا

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز همدان، مشکل بسته بندی همواره سد راه پیشرفت صادارت کالا در ایران بوده است. در این میان اما مسئولان بیکار ننشسته اند و فکر پیدا کردن راه حل برای حل این معضل هستند در همین راستا خبرهای خوبی از استان همدان شنیده می شود.

  عملیات ساخت نخستین کارخانه بسته بندی قهوه استان همدان در اسدآباد با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان استانی آغاز شد.

  کلنگ نخستین کارخانه بسته بندی قهوه استان همدان زده ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید ۱۰ هزار تن قهوه بسته بندی شده در سال به زودی ساخته می شود.

  منصور رضوانی جلال پیش بینی کرد با راه اندازی این کارخانه ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد شود.او ادامه داد: برای این کارخانه ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

  رضوانی جلال گفت: انتقال تکنولوژی نوین از اندولزی به ایران برای تولید پودر قهوه اقدامی قابل توجه از سوی بخش خصوصی در این کارخانه است.یسته بندی یک کالا از مهمترین قسمت های  تولید یک کالا است. یک کالا ممکن است از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد اما ضعف در قسمت بسته بندی آن امکان ترقی و رشد آن کالا را از وی بگیرد. برای مثال کالا هایی همچون زعفران و یا خرما در کشور ما از کیفیت بسیار خوبی برخورد ار است، و یا کالای همچون صنایع دستی که به دلیل زیبایی و همچنین اصالتش همواره مورد توجه توریست ها و بخش گردشگری بوده است.
  صادرات کالا و بسته بندی 

  در این بین اما جای خالی بسته بندی های شکیل و زیبا خالی است تا با کمک آن بتوان به صادرات کالاهای با ارزشی که ظرفیت های بالایی دارند کمک کرد.

   این بخش اگر تقویت شود مزیت های بسیاری دارد از یک سو هم اشتغال ایجاد می کند و هم با صادرات هر چه بیشتر باعث وارد شدن ارز به کشور می شود که خود این موضوع به اقتصاد و شکوفایی کشور کمک می کند.

  توجه به پیشرفت بسته بندی در کشور، ایجاد کارخانه های اینچنینی و کمک به احداث و راه اندازی کارخانه های بسته بندی می تواند در جهت هر چه بهتر کردن وضعیت اقتصاد کشور و شکوفایی اقتصادی راهگشا باشد.

  از همین رو دولت می تواند با پشتبانی کردن از راه اندازی چنین طرح هایی همواره زیر ساخت های توسعه و پیشرفت مملکت را فراهم کند.

  بیشتر بخوانید:

  رونق بخش بسته بندی و صادرات به همت مسئولان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 3 =