یک واحد بسته بندی غیر مجاز پلمپ شد

  0
  30
  بسته بندی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایانا، بسته بندی به خصوص در حوزه مواد خوراکی باید با رعایت تمام اصول بهداشتی همراه باشد. اما متاستفانه متخلفانی که هیج گونه ارزشی برای جان مردم قائل نیستند اقدام به بسته بندی نا مناسب و غیر بهداشتی می کنند، آن ها برای سود بیشتر جان مردم را نادیده می انگارند. در همین رابطه رئیس اداره دامپزشکی شهریار ازشناسایی و پلمپ یک واحد غیر مجاز تولید و بسته بندی گوشت چرخ کرده و معدوم سازی بیش از ۳۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی و آلایش خوراکی با شرایط ارگانولپتیک نامناسب خبر داد.

  واحد بسته بندی غیر مجاز پلمپ شد

  در استان تهران، تاویلی در این رابطه گفت: باتوجه به گزارش های واصله ، بررسی های صورت گرفته و بازدید کارشناسان نظارت بر بهداشت از واحد  متخلف مشخص گردید که متصدیان سودجوی این واحدها اقدام به چرخ کردن گوشت  با استفاده از آلایش خوراکی مرغ تاریخ منقصی و چربی صنعتی و بسته بندی در شرایط کاملا غیر بهداشتی  می نمودند.

  لذا باتوجه به شرایط موجود بیش از ۳۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و فاقد شرایط ارگانولپتیک مناسب در محل معدوم و متخلفین جهت طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح معرفی شدند.

  تاویلی در پایان با اشاره به شعار دامپزشکی مبنی بر دام سالم ، غذای سالم، انسان سالم خاطر نشان کرد این اداره با جدیت وظایف نظارتی خود را دنبال کرده و با متخلفین به شدت برخورد خواهد کرد و از شهروندان فهیم شهرستان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن های ۶۵۲۶۲۲۸۱ و ۶۵۲۶۲۲۸۰ به این اداره اطلاع رسانی کنند.

  بسته بندی یکی از مهم ترین قسمت های تولید یک کالا به حساب می آید.  بسته بندی نا مناسب به خصوص برای مواد غذایی و دارویی می تواند سلامت یک جامعه را تهدید کند. بنابر این اگر یک بسته بندی به خصوص در حوزه مواد غذایی استاندارد های لازم را نداشته باشد می تواند ضرر جبران ناپذیری را به سلامت جامعه وارد کند. 

  یک بسته بندی مناسب علاوه بر زیبایی و شکیل بودن باید استاندارد های مناسب سلامت را رعایت کنند. اما متاسقانه سود جویان اینچنیی پیدا می شوند که با استفاده از موقعیت موجود جان هموطنان خود را به خطر می اندازند و گوشت های غیر مجاز و فاسد را در بسته بندی های مجاز به مردم عرضه می کنند و اینچنین جان هموطنان خود را به خطر می اندازند. البت خوشبختانه با هوشیاری مسئولان این واحد های  غیر مجاز شناسایی و تحت پی گرد قانونی قرار گرفته اند. 

  در این بین مصرف کنندگان نیز باید هوشیار باشند و هر گونه تخلف را شناسایی و به مسئولان مربوطه گزارش دهند تا مسئولان با هوشیاری وارد عمل شده و جلوی کار متخلفانی که جان و مال مردم را به خطر می اندازند بگیرند.

  بیشتر بخوانید:

  راه اندازی کارخانه بسته بندی در همدان

   

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده − 6 =