صادرات بسته بندی کیسه های نانوی ایران

  0
  26
  بسته بندی

  بسته بندی یکی از مهم ترین بخش های تولید کالاها به حساب می آید. به این معنا که در این بخش است که کالاها بسته بندی شده و قابلیت صادرات را پیدا می کنند. اگر یک بسته بندی به شکل مناسبی باشد شانسش برای حضور در بازارهای جهانی افزایش پیدا می کند. در همین رابطه ایران توانایی تولید کیسه های نانویی را پیدا کرده که استانداردهای جهانی را بالا می برد. صنعت بسته بندی ایران این نوع کیسه ها را به ترکیه صادر خواهد کرد.

  کیسه‌های بسته‌بندی نانویی ویژه محصولات کشاورزی توسط یک شرکت ایرانی تولید و به ترکیه صادر شد تا از این کیسه‌ها برای عرضه محصولات کشاورزی این کشور در بازارهای روسیه و اروپا استفاده شود.

  به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، یک شرکت نانویی قراردادی برای فروش ۱۰۰ تن کیسه بسته‌بندی با یک شرکت از ترکیه به امضا رسانده است.

  رسول لسان‌خوش، مدیرعامل این شرکت گفت: براساس این قرارداد باید ۱۰۰ تن کیسه بسته‌بندی نانویی تحویل شرکت Aypek در ترکیه داده شود که تحویل اولین فاز به حجم ۵ تن انجام شده و قرار است ماهانه ۱۰ تن از این کیسه‌ها تحویل این شرکت شود.

  به گفته لسان‌خوش این کیسه‌ها که دارای خاصیت کنترل رطوبت بوده و در آن‌ها از فناوری آنتی‌بلاک استفاده شده، قرار است در اختیار کشاورزان ترکیه‌ای قرار بگیرد تا از این کیسه‌ها برای صادرات محصولات کشاورزی ترکیه به بازار روسیه و اروپا استفاده شود.

  کیسه های بسته بندی برای صادرات

  وی درباره فعالیت‌های این شرکت تصریح کرد: ما قراردادی با شرکت آوا پروتئین داریم که در قالب این قرارداد، تقریبا نیمی از ظروف بسته‌بندی گوشت و مرغ این شرکت با استفاده از مستربچ‌های نانویی این شرکت تامین می‌شود، به طوری که در حال حاضر ماهانه ۴۰ تن مستربچ به آوا پروتئین تحویل می‌دهیم. علاوه بر این، کیسه‌های بسته‌بندی برای صادرات خیار، کاهو، کلم‌ بروکلی و بادمجان نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنیم. از آنجایی که پلی‌اتیلن خاصیت چسبندگی زیادی دارد از این رو به کیسه‌هایی که با این ماده ساخته می‌شود آنتی‌بلاک افزوده می‌شود که افزودن آنتی‌بلاک باعث کدر شدن و در برخی مواد مانع از کنترل رطوبت نیز می‌شود.

  لسان‌خوش درباره راهکار این شرکت برای مقابله با کدری آنتی‌بلاک‌ها افزود: ما از نانوسیلیس به عنوان آنتی‌بلاک استفاده کردیم. در نهایت موفق به توسعه این فناوری شدیم و به تازگی گواهی نانومقیاس برای مستربچ آنتی‌بلاک نانویی دریافت کرده‌ایم. از این فناوری آنتی‌بلاک نانویی در کیسه‌های بسته‌بندی صادراتی استفاده می‌کنیم که مانع از چسبیدن کیسه‌های بسته‌بندی به هم شده و در عین حال شفاف بوده و کنترل رطوبت نیز در آن‌ها انجام می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  بسته بندی مناسب محافظ محیط زیست

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − هفت =