آتش سوزی کارخانه کارتن سازی

  0
  54
  آتش سوزی کارخانه کارتن سازی

  مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد از آتش سوزی کارخانه کارتن سازی در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: رحمان احمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: طی تماس تلفنی از سوی همشهریان مبنی بر آتش سوزی کارخانه کارتن سازی شهرک صنعتی مهاباد، بلافاصله نیرو‌های سازمان به محل اعزام شدند.

  احمدی ادامه داد: آتش سوزی کارخانه کارتن سازی در میان بالغ بر یک هکتار کارتن و مقوای دپو شده به ارتفاع ۱۰ متر رخ داده است.

  او افزود: در این عملیات آتش نشانی، ۵ خودرو سنگین از مهاباد مشغول اطفای حریق بودند، ولی به علت گستردگی حریق از شهر‌های مجاور، ۲ خودروی سنگین از میاندوآب، یک خودرو از نقده، یک خودرو از پتروشیمی مهاباد و یک خودرو از روستای قم قلعە و دو دستگاه لودر با گروه ویژه به یاری ماموران آتش نشانی این شهرستان شتافتند.

  مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد با اشاره به اینکه علت آتش سوزی هنوز مشخص نیست و در دست بررسی کارشناسان است، تاکید کرد: با توجه به اینکه این کارخانه سال ۹۸ نیز طعمه حریق شد برای جلوگیری از خطرات احتمالی به یک ماشین آتش نشانی مجهز شد.

  او تصریح کرد: سازمان آتش نشانی مهاباد در خصوص نفرات و نیروی در دسترس، مشکلی نداشت، اما علت درخواست همیاری این سازمان از شهر‌های مجاور، جلوگیری از گسترش آتش به کارخانجات مجاور در شهرک صنعتی بود.

  احمدی گفت: دراین عملیات ۳۰ آتش نشان به مدت ۵ ساعت مشغول اطفای حریق بودند، زیرا این مواد در حال سوخت، قابلیت اشتعال مجدد را داشتند و آتش نشانان با جداسازی و ایمن سازی محیط، آتش را به طور کامل مهار کردند.

  او بیان کرد: درآتش سوزی کارخانه کارتن سازی کسی به کسی آسیب وارد نشده، ولی تخمین زده می‌شود بالغ بر یک میلیارد تومان خسارت مالی در پی داشته است.

  بیشتر بخوانید:

  صنایع فرآروی و بسته بندی ماهی در ایلام

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 15 =