بسته بندی عناب و درهای بسته ی بازارهای جهانی

  0
  15
  بسته بندی عناب

  رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: عناب تولیدشده در استان هنوز در سطح بین‌المللی جایگاه خاصی ندارد و برای فرآوری و بسته بندی عناب کار زیادی صورت نگرفته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا قوسی اظهار داشت: عناب تولید شده در خراسان‌جنوبی به استان‌های همجوار از جمله خراسان رضوی، کرمان، یزد و تهران صادر می‌شود.

  وی افزود: سازگاری بالای عناب با شرایط آب و هوایی استان خراسان‌جنوبی، یکی از مزیت‌های مهم عناب بوده که به‌طور حتم راه‌اندازی صنایع تبدیلی نقش زیادی در افزایش درآمد کشاورزان استان خواهد داشت و ما از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم.

  رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی عنوان داشت: خراسان‌جنوبی با دارا بودن ۹۸ درصد سطح زیر کشت محصول عناب به عنوان نخستین تولیدکننده انحصاری این محصول در کشور و دومین تولیدکننده جهان شناخته می‌شود.

  قوسی اضافه کرد: در حال حاضر سطح زیر کشت عناب در استان سه هزار و ۶۰۰ هکتار است که سالانه بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ تن عناب در استان برداشت می‌شود.

  وی بهره‌برداران این حوزه را ۹ هزار نفر عنوان و بیان کرد: بیشترین سطح زیر کشت عناب استان به ترتیب به خوسف، بیرجند و سربیشه اختصاص دارد اما عناب تولیدشده در استان هنوز در سطح  بین‌المللی جایگاه خاصی ندارد و برای فرآوری و بسته بندی عناب کار زیادی صورت نگرفته است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 + 19 =