صنعت بسته بندی آب و گرانی بنزین

  0
  20
  صنعت بسته بندی آب

  دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی از پیامدهای تورمی افزایش قیمت بنزین بر صنعت بسته بندی آب کشور ابراز نگرانی کرد.

  یپمان فروهر  با اشاره به وضعیت نامساعد صنعت بسته بندی آب در چند سال اخیرگفت: امسال صنعت آب بسته بندی رونق چندانی نداشت و سال افت فروش بود. البته این افت فروش همه گیر است و اکثر صنایع غذایی نیز با چنین مشکلی روبه رو هستند.

  این فعال صنعت آب بسته بندی افزود: در حال حاضر و پس از گذشت حدود ۶ ماه که افت فروش داشتیم، به رکود فصلی رسیده ایم و منتظر هستیم تا ببینیم تورم ناشی از تصمیم جدید درباره افزایش قیمت بنزین چه زمانی خودش را نشان می دهد و در بخش های مختلف به چه صورت نمایان می شود.

  دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی درباره آمار دقیق از میزان کاهش فروش در صنعت بسته بندی آب گفت: با توجه به ارزیابی واحدهای بزرگ و متوسط، می شود گفت که نسبت به پارسال چند درصدی افت داشته ایم اما برای ارزیابی کلی باید دید که در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

  پیمان فروهر در مهر ماه سال جاری از کاهش ۴۰ درصدی فروش آب بسته بندی در کشور خبر داده بود.

  فروهر در باره پیش بینی خودش از افزایش قیمت آب بسته بندی گفت: نمی توان پیش بینی کرد که افزایش قیمت بنزین و موضوع سهمیه بندی تا چه اندازه روی قیمت آب بسته بندی تاثیر خواهد گذاشت اما موجی که راه افتاده قطع دامن گیر خواهد بود و بدون شک افزایش قیمت خواهیم داشت.

  وی در پایان افزود: افزایش قیمت حتی در اقلام عادی هم رخ داده و بخش تولید هم از این اتفاق و افزایش قیمت ناشی از آن جدا نخواهد بود.

  صنعت بسته بندی به خصوص در زمینه کالاهای خوراکی و صنعت بسته بندی آب، به شدت در میزان تجاری شدن یک کالا اثر گذار است. علاوه بر آن که در کالاهایی که خوراکی هستند رعایت نکات بهداشتی و استادارد های جهانی به غیر از توجه به زیبایی بسته بندی کالا مهم و اثر گذار است. حال در این میان در این صنعت مهم مشکلات فراوانی ایجاد شده است. افزایش قیمت بنزین و اثر گذاری آن بر مواد خامی که در تهیه و ساخت بسته بندی ها به کار می رود کار این صنعت گران را دو چندان سخت کرده است. اگرچه هنوز مشخص نیست با توجه به گرانی بنزین مواد ماد خام این صنعت تا چه اندازه گران خواهد شد اما مسلما با این گرانی ناگهانی اثر گذار بوده و فعالان این صنعت به زودی و خواه نا خواه برای جبران مشکلاتشان مجبور خواهند شد کالاهای نهایی خود را گران کنند. این مطلب نگرانی های فعالان این صنعت را بر انگیخته است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 1 =