صادرات آذربایجان غربی در گرو ارتقای صنعت بسته بندی

  0
  13
  صادرات آذربایجان غربی

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم توجه بیشتر به بسته بندی محصولات کشاورزی استان به منظور افزایش صادرات این نوع محصولات تاکید کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار بازار، رسول جلیلی عصر شنبه در حاشیه بازدید از میدان میوه و تره بار ارومیه بیان داشت: اولویت مهم این سازمان در حوزه صادرات محصولات کشاورزی، افزایش صادرات محصولات تولیدی به کشورهای اروپایی و توسعه یافته منطقه و استفاده از یافته های نوین علمی و تحقیقاتی برای تولید محصول سالم با استانداردهای جهانی است.

  وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر برخی از محصولات هسته دار استان به کشورهای عراق، روسیه و کشورهای همسایه صادر می شود که امیدواریم روند صادرات در ماه های پیش رو بیش از پیش بهبود یابد.

  جلیلی با اشاره به هماهنگی دستگاه های مختلف برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی به خصوص میوه های تابستانه گفت: تشکل های بخش کشاورزی استان نقش مهمی در صادرات و بازاریابی تولیدات کشاورزی دارند.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری در بخش بسته بندی محصولات کشاورزی گفت: باغداران و سردخانه داران باید با خلاقیت و سرمایه گذاری در این بخش، محصولاتی با کیفیت ارائه کنند چرا که برای حضور و نفوذ در بازارهای منطقه و توسعه صادرات، محصولات کشاورزی و باغی استان باید دارای کیفیت و تنوع تولید بوده و از بسته بندی مطلوبی برخوردار باشند.

  وی همچنین نبود بازار فروش را مشکل عمده کشاورزان دانسته و گفت: از سوی دیگر باید شاهد کاهش نقش واسطه ها جهت ارتقای درامد کشاورزان باشیم.

  بیشتر بخوانید:

  کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی با افزایش قیمت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 3 =