تسریع در تأمین مواد اولیه صنعت کاغذ و مقوا

  0
  38
  صنعت کاغذ و مقوا

  صادقی نیارکی در نشست مشترک با سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوا علاوه بررسی چالش های پیش روی این صنعت از پیگیری جهت تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت کاغذ و مقوا خبر داد و گفت: محدودیتی برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعتگران در صورتی که در کشور قابلیت تولید نداشته باشد، وجود ندارد.

  صنعت کاغذ و مقوا

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت مدیریت واردات را یکی از مهم ترین برنامه های وزارت صمت در سال جاری عنوان کرد و گفت: واردات محصولات مشابه داخلی در صورت تولید در کشور به میزان نیاز مصرف داخلی با محدودیت هایی روبه رو است، به طوری که در سال گذشته واردات بیش از ۱۵۰۰ ردیف تعرفه ممنوع اعلام شده بود.

  معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه در خصوص تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت کاغذ و مقوا توضیح داد: پیگیر تسریع در تخصیص ارز به صنعتگران هستیم و امیدواریم بانک مرکزی در اسرع وقت نسبت به افزایش تخصیص ارز به بخش های مختلف صنعتی اقدام نماید.

  گفتنی است اعضا سندیکای کاغذ و مقوا نیز در این نشست با اشاره مشکلات و موانع پیش روی این صنعت خواستار همکاری وزارت جهت تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز و تخصیص ارز به این صنعت شدند.

  بیشتر بخوانید: دغدغه تامین کاغذ رسانه های مکتوب در دستور کار صنایع چوب و کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 3 =