صرفه جویی در مصرف کاغذ

  0
  23
  کاغذ چاپ

  مشکلات کاغذ مدت ها است که گربیان بازار کاغذ را گرفته است. مصرف بیش از حد کاغذ باعث می شود تا محیط زیست برای تامین این کالا تخریب شود. صرفه جویی در مصرف کاغذ باید در اولویت قرار بگیرد.  استفاده بیش از حد از کاغذ باعث می شود تا هم ارز از کشور خارج شود و هم محیط زیست در معرض خطر بیشتر قرار بگیرد.

  به این ترتیب که برای ساختن کاغذ سالیانه هزاران هزار درخت تخریب می شود تا کاغذ ساخته شود. درختانی که ریه های زمین هستند و برای تنفس زمین لازم، به همین منظور و با توجه به اینکه استفاده از فضای مجازی امکان صرفه جویی در کاغذ را فراهم می آورد دولت در این راستا اقداماتی انجام داده است.

  مدیر فناوری اطلاعات شبکه دولت استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در استان حدود۷۵۰ هزار نامه الکترونیکی در ماه ارسال و دریافت می‌شود، گفت: در سال گذشته حدود۲ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف کاغذ از طریق این شبکه اتفاق افتاده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  قدس آنلاین، سید حمیدرضا روح‌بخش در سومین جلسه کمیته هوشمندسازی استان خراسان رضوی که با حضور شرکت‌های معین حوزه هوشمندسازی و معاونین توسعه مدیریت و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان در محل تالار اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزار شد، اظهار کرد: با ورود هوشمندسازی یا inteligense در هر  کسب وکار، بازار یا مارکت جدیدی ایجاد می‌شود که این مارکت جدید افزایش فرصت اشتغال جدید و تسهیل‌گری در خدمت رسانی به مردم، صاحبان کسب و کار و حتی دولت را به دنبال دارد.

  وی ادامه داد: در کمیته مذکور که با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های توانمند بخش خصوصی به عنوان مسئول پیگیری بخش‌های مختلف هوشمندسازی و نهادهای دانشی برگزار می‌شود ارتقا و اعتلای هوشمندسازی استان در قالب تعریف پروژه‌های مستقل مورد هدف است.

  دو میلیارد صرفه جویی در مصرف کاغذ

  مدیر فناوری اطلاعات شبکه دولت استانداری خراسان رضوی افزود: در شبکه دولت به عنوان شبکه اختصاصی ارتباطی فی مابین دوایر دولتی، ۴۲۱۳ ساختمان اداری در استان به این شبکه متصل هستند و در ماه بطور متوسط ۷۵۰ هزار مکاتبه الکترونیکی بین دوایر دولتی ارسال و دریافت می‌شود، به نحوی که در سال گذشته صرفا حدود دو میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف کاغذ از طریق این شبکه اتفاق افتاده است.

  گفتنی است در این نشست اقدامات و پروژهای مختلف حوزه هوشمندسازی سلامت با عناوین پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع الکترونیک، پزشک خانواده، نسخه نویس و نسخه پیچ الکترونیک و حذف دفترچه کاغذی مورد بررسی قرار گرفت.

   در این جلسه دو شرکت معین حوزه هوشمندسازی، گزارش و طرح‌های خود برای تعامل و مشارکت با دستگاه‌های اجرایی استان، خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان، توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش فرصت شغلی را ارائه کردند.

  همچنین در راستای تحقق و توسعه راهکارهای سلامت هوشمند در استان و درمان از راه دور تفاهم نامه اختصاصی سه جانبه فی مابین شرکت ابرسلامت سینا ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استانداری خراسان رضوی منعقد شد.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری نمایشگاه چاپ با برنامه ریزی بیشتری باشد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × چهار =