کورس قیمتی کاغذ با سکه، طلا و دلار!

  0
  12
  طلا و دلار

  مدیر مسئول انتشارات نگار تابان گفت: قیمت کاغذ در شرایط کنونی کشور، همچون قیمت سکه،  طلا و دلار در نوسان است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ احمد دولت آبادی، مدیر مسئول انتشارات نگار تابان، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت قیمت کاغذ نسبت به افزایش قیمت طلا و دلار گفت: قیمت کاغذ پس از افزایشی که داشت، دیگر کاهش نیافت. به نوعی در بازار با نوسان قیمت کاغذ مواجه هستیم؛ یک مدت قیمت کاغذ بالا می ‌رود، چند روز ثابت می‌ ماند و پس از آن باز افزایش یا کاهش دارد. وضعیت قیمت کاغذ مانند طلای ۱۸ عیار شده است؛ انگار کاغذ طلا و دلار است که هر لحظه قیمتش افزایش می‌ یابد و نوسان دارد.

  وی بعد از اشاره به افزایش نوسانی قیمت طلا و دلار ادامه داد: البته قیمت کاغذ در یک ماه اخیر سیر صعودی نداشته و گاهی کاهش یافته است. ولی افزایش نیافتن قیمت آن را در این مدت نمی‌ توان یک موفقیت دانست؛ چون تیراژ کتاب به شدت کاهش یافته است. تیراژ کتاب ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ جلدی اصلاً کتاب محسوب نمی ‌شود و برای جامعه ‌ای که افراد باسواد و دانشجو دارد، این میزان تیراژ کتاب خوب نیست.

  مدیر مسئول انتشارات نگارتابان ادامه داد: ناشران معدودی هستند که می‌ توانند کتاب هایشان را با تیراژ‌های بالا منتشر کنند. در حالی که تیراژ کتاب اکثر ناشران پایین است. از سوی دیگر قیمت کتاب با وجود همین تیراژ‌های پایین روز به روز افزایش می ‌یابد و بخشی از دلایل گرانی کتاب به قیمت بالای ملزومات چاپ باز می گردد.

  دولت آبادی در پایان بیان کرد: تعدادی از ناشران یاد گرفتند در وضعیت بد اقتصاد نشر احتیاط کنند و کتاب هایشان را با قیمت بالا عرضه کنند تا اگر قیمت کاغذ افزایش یافت، متضرر نشوند. آن‌ ها به گونه ‌ای روی کتاب هایشان قیمت گذاشتند که اگر به مخاطبانشان تخفیف دهند، باز هم سود کنند و متضرر نشوند. برخی هم کتاب هایشان را بدون تخفیف عرضه می ‌کنند.

  بیشتر بخوانید: انفجار قریب الوقوع قیمت کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − هفت =