صادرات کاغذ آغاز خواهد شد

  0
  25
  صادرات کاغذ

  موافقت وزیر صنعت برای برداشتن سقف صادرات کاغذ

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ از موافقت وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت برای برداشتن محدودیت صادرات کاغذ چاپ و بسته‌بندی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل ازتسنیم  مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا، از موافقت ضمنی وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت برای برداشتن محدودیت صادارت کاغذ چاپ و بسته‌بندی خبر داد و گفت:‌ صادرات در این بخش محدود است،‌ ممنوع نیست اما محدودیت‌های داخلی وجود دارد. مطلوب ما این است که در صادرات این مقوله سقفی وجود نداشته باشد،‌ صادرات و مصرف داخلی می‌توانند به یک توازن مدیریت شده برسند؛ بنابراین تعیین محدودیت نظم بازار را به هم می‌زند.

  وی ادامه داد: در این راستا در مذاکره با وزیر صنعت‌، معدن و تجارت برای برداشتن سقف صادرات  برآمدیم که وزیر موافقت ضمنی خود را اعلام کرد و گفت‌، من مانعی برای صادرات نمی‌بینیم، پس از این پس می‌توان کاغذ چاپ و بسته‌بندی را بدون محدودیت صادر کرد.

  پورداد در پاسخ به اینکه این عدم محدودیت نیاز به تصویب یا بخشنامه خاصی دارد یا خیر گفت:‌محدودیت صادرات یک صورت‌جلسه بوده بخشنامه اداری یا قانون مصوب نبوده است؛ بنابراین گفته وزیر کفایت می‌کند.

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا همچنین از گردهمایی تمامی تولیدکنندگان کاغذ کشور در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی خبر داد و یادآور شد: در این گردهمایی که یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود، به هم‌اندیشی درباره راه‌های افزایش تولید داخل خواهیم پرداخت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + نوزده =