ساخت دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ

  0
  46
  دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ

  رئیس دانشگاه آزاد واحد خمینی‌شهر گفت: اقداماتی از جمله ساخت دو دستگاه کاربردی که یکی آن‌ ها تونل ضدعفونی کننده و دیگری دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ و اوراق است، در واحد خمینی‌شهر انجام شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس از خمینی‌شهر، فرید نعیمی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر جزو بزرگ‌ ترین دانشگاه‌ های کشور است دانشگاهی که از مردم برای مردم است و امروز به دانشگاهی بین ‌المللی تبدیل‌شده است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: بر اساس اعلام پایگاه سایمگو دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در بین همه دانشگاه ‌های کشور رتبه هفتم و در بین واحدهای دانشگاه‌های آزاد رتبه اول را کسب کرده است.

  وی ادامه داد: دانشگاه‌ های نسل چهارم باید میزان تأثیرگذاری بیشتری در جامعه و کشور داشته باشند که در همین راستا وبینارهای علمی برای شهروندان در شهر خمینی‌شهر برگزار شد که اخیراً وبینار مجازی با موضوع خانواده برای مردم ارائه شد.

  نعیمی با اشاره به اثرات کروناویروس بر روند زندگی مردم افزود: کارگروه آینده ‌پژوهی دوران پسا کرونا در این واحد تشکیل شد که نحوه برخورد با اثرات پسا کرونا را بررسی می ‌کنند و در حال همکاری با استانداری اصفهان هستند.

  دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ

  دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ و اوراق

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی ‌شهر با اشاره به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ گفت: برای مقابله با اثرات و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق شماره تلفن ۱۳۷ در ایام عید با حضور ۸۲ نفر از دانشجویان و اساتید این واحد برای برطرف استرس ‌های در ایام کرونا مشاوره دادند و اقداماتی از جمله ساخت دو دستگاه کاربردی که یکی آن ‌ها تونل ضدعفونی کننده و دیگری ساخت دستگاه ضدعفونی کننده کاغذ و اوراق است، انجام شده است.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر با اشاره به تعیین شعار اقتصادی جهش تولید توسط رهبر انقلاب اسلامی افزود: در حوزه کارآفرینی دانشگاه باید رسالت جدیدی را برای خود تعریف کند به همین دلیل دو مرکز در دانشگاه تشکیل شد و در حال حاضر مهارت‌آموزی دانشجویان را مبنای کار خود قرار داده‌ایم.

  نعیمی ادامه داد: این واحد دانشگاهی در حوزه تولید قطعات نیز وارد شده است و در آینده نزدیک با فارغ‌التحصیلان خود به سمت تشکیل شرکت‌های کوچک دانش‌بنیان خواهیم رفت.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در خصوص اجرای طرح پویش در این واحد آموزشی گفت: در حال مذاکره با صنایع مختلف از جمله هسا هستیم که بتوانیم دانشجویی را که جذب می‌کنیم در کنار تحصیل تعداد ساعت مشخصی را در صنعت به‌ ویژه در رشته نگهداری از هواپیما به‌کارگیری کنیم که هدف از این کار تربیت نیروی دانشجوی مفید و اثربخش است تا مشکلی از صنعت برطرف شود.

  وی با اشاره به بومی گزینی دانشجویان عنوان کرد: ضریب حضور و نفوذ دانش‌موزان و دانشجویان خمینی‌شهری باید در این واحد افزایش پیدا کند که در حال حاضر حدود ۳۰ درصد جمعیت دانشجویان از این شهرستان هستند که دانشگاه در این راستا و قبل از شیوع کرونا و با همکاری اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان دانش‌آموزان خمینی‌شهری را با محیط علمی و آموزشی این واحد آشنا کردیم.

  نعیمی در ادامه با اشاره به هدفمند نبودن برخی انتخاب رشته‌های دانشگاهی توسط دانش‌آموزان گفت: در سال ۱۴۲۰ کشور دچار سونامی کهن‌سالی خواهد شد و سیاست‌های حال کشور مطابقتی با این موضوع ندارد و با این پیش‌بینی باید انتخاب رشته‌های دانشگاهی ما به سمت این موضوع باشد.

  رئیس دانشگاه آزاد واحد خمینی‌شهر با اشاره به این‌که دانشگاه هیچ‌گونه بهره‌ای از بودجه‌ نفت و سرانه‌های مختلف کشور نمی‌برد بیان داشت: در حال حاضر دانشگاه آزاد بر روی الگوی جدید درآمدی خود برنامه‌ریزی می‌کند و امروز این دانشگاه ۲۳ درصد از درآمد خود را باید از طریق جذب سرمایه‌گذار برای طرح‌های دانش‌بنیان به دست آورد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد این افتخار را دارد که فرزند انقلاب اسلامی است و این مجموعه به‌ صورت وقف عام است و همان طور که ذکر شد از مردم و برای مردم است که ضمن دعوت به همکاری خیرین و سرمایه‌گذاران باید گفت که این واحد لقب دانشگاه مخترعان و مبتکران جوان را به‌ واسطه فعالیت‌های خود دریافت کرده است.

  بیشتر بخوانید: لطمه به صنعت نشر و کتابفروشی ها در پی تعطیلی های مکرر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 2 =