جدول تقاضا واردات کاغذ را منتشر شد

  0
  33
  قیمت کاغذ

  جدیدترین جدول تقاضا واردات کاغذ از سوی کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت ارشاد منتشر شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گسترش‌نیوز، کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تازه‌ترین جدول واردات کاغذ فرهنگی به کشور را منتشر کرد.

  بر اساس اطلاعات جدول تقاضا واردات کاغذ تا پایان روز ۱۶ آذر ماه امسال ۱۵۱ پرونده برای واردات کاغذ مطبوعات و نشر در این کارگروه تشکیل شده است. که از این تعداد ۲۳ پرونده برای کاغذ بالکی، ۴۶ پرونده برای کاغذ تحریر، دو پرونده برای کاغذ چاپ و تحریر رول، ۷۹ پرونده برای کاغذ مطبوعات و یک پرونده برای LWC است.

  میزان کل تقاضا برای واردات کاغذ در مجموع بیش از ۶۸۶۰۰ تن بوده است که ارزش دلاری آن بالغ بر ۶۲ میلیون دلار است.

  از این میزان پرونده و تقاضا برای واردات کاغذ تا امروز بیش از ۱۸۶۰۰ تن با ارزش بیش از ۱۶ میلیون دلار بوده است.

  بیشتری میزان کاغذ ترخیص شده در امسال متعلق به گروه روزنامه و کمترین میزان به گروه چاپ و تحریر رول است که مطابق این جدول تاکنون هیچ مقداری از آن ترخیص نشده است.

  نکته قابل توجه در این حدول این است که یک شرکت خاص با وجود تخصیص ارز از سال گذشته و خرید آن کماکان اطلاعاتی از ورود و یا عم ورد محصولات تقاض شدن توسط خود به کارگروه ارائه نکرده است.

  همچنین برخی موسسات مطبوعاتی و وارداتی که از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه اقدام به خرید ارز دولتی برای واردات کاغذ کره‌اند نیز کماکان موفق به ترخیص محصولات خود از گمرک نشده‌اند. کاغذ هایی که در گمرک ضبط شده اند به احتمال بسیار زیاد رسوب خواهند کرد و این در حالی است که بازار با کمبود کاغذ مواجه است و قیمت کاغذ با توجه به نوسانات ارزی و تحریم های خارجی به شدت متغییر است به طوری که قیمت امروز کاغذ با فردا برابر نیست.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =