ثبات قیمت کاغذ با توزیع دولتی آن

  گفت و گو با حمید بلوری، مدیرعامل تعاونی ناشران استان گیلان

  0
  50

  مدیرعامل تعاونی ناشران گیلان معتقد است؛ توزیع کاغذ دولتی در بازار و ثبات قیمت کاغذ بخش زیادی از دغدغه‌ ها و نگرانی‌ های اهالی نشر و ناشران را برطرف می کند.

  ثبات قیمت کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ حمید بلوری، مدیرعامل تعاونی ناشران استان گیلان با بیان اینکه توزیع کاغذ دولتی در تثبیت قیمت کاغذ بازار آزاد تاثیر زیادی داشت، گفت: ثبات قیمت کاغذ و پایین آمدن بهای آن، به فعالیت ما ثبات داده است؛ زیرا می‌توانیم با دغدغه کمتری در کار نشر سرمایه‌گذاری کنیم. وقتی ثبات قیمت کاغذ وجود نداشته باشد، دغدغه بیشتری داریم و به‌نظرم طی این مدت توزیع کاغذ دولتی به ‌خوبی از سوی شرکت تعاونی آشنا انجام شده است.

   وی ادامه داد: اگر کاغذ دولتی در بازار وجود نداشت، ناشران زیادی به ‌علت این موضوع آسیب می ‌دیدند؛ ولی این قسمت کار به‌خوبی انجام شد و طی این مدت هم قیمت کاغذ در بازار شکسته شد و هم در دسترس ناشران قرار گرفت تا دغدغه‌ ها و نگرانی‌ های آنان برطرف شود.

   بلوری با بیان اینکه اگر ثبات قیمت کاغذ در بازار وجود داشته باشد بخش زیادی از این مشکلات حل می‌شود، عنوان کرد: من چندان موافق توزیع کاغذ یارانه‌ای نیستم و به نظرم بهتر است اگر قیمت‌ها ثابت باشد، بازار باید با ایجاد رقابت قیمت‌ نهایی را انتخاب کند اما هنوز با این ایده‌آل فاصله داریم.

  بیشتر بخوانید: کنترل قیمت کتاب با توزیع کاغذ دولتی

   وی یادآور شد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال‌ ها قبل تلاش زیادی برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کاغذ انجام داده است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد. اگر هم روزی این تمهید برداشته شود، ثبات قیمت‌ها در بازار برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد.

   بلوری با طرح این موضوع که در این مدت کاغذ با قیمت مناسب به دست ناشران رسیده است، گفت: در این زمینه معتقدم که تلاش برای جلوگیری از افزایش قیمت کاغذ با تزریق کاغذ بیشتر به بازار همچنین ثابت نگه داشتن قیمت‌ ها عامل مهم و اثرگذاری بر بازار است که تاثیر زیادی در حوزه نشر هم می‌گذارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده + 15 =