حذف کاغذ از سیستم بانکی کشور

  0
  17
  قیمت کاغذ

  نصف جهان: « حذف کاغذ از سیستم بانکی ، در سالروز تأسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران،حذف کاغذ از این بانک انجام گرفت و همه اقدامات بانکی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.»

  مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان که به مناسبت ۲۲ آذر، دوازدهمین سالروز تأسیس این بانک به میان خبرنگاران آمده بود با بیان این مطلب گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کشور، اولین بانک در حذف کاغذ و الکترونیکی کردن فعالیت‌های بانکی بوده که مراحل آزمایشی آن در سطح کشور انجام شده و رسماً رونمایی از این سامانه در تهران در سالروز تأسیس آن، صورت می‌گیرد.

  رضا اسفندیاری کمک به محیط زیست، جلوگیری از نابودی جنگل‌ها، عدم نیاز به بایگانی، دسترسی بهتر مردم به اسناد و مدارک و صرفه‌جویی در وقت مردم را از مزایای حذف کاغذ دانست و گفت: امروز می‌توان از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به عنوان بانک سبز کشور یاد کرد. حذف کاغذ از سیستم بانکی این روزها در راستای کار بانک های کشور قرار دارد.

  وی ادامه داد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ با ۱۵ هزار میلیارد ریال با مشارکت بانک‌های دولتی تأسیس شد و با توسعه متناسب شعب آغاز به کار کرد که امروز سرمایه این بانک به ۲۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

  مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سطح کشور ۵۳۰ شعبه با ۳۰۰۰ نفر پرسنل متخصص را داراست که از این میزان استان اصفهان با ۳۲ شعبه و ۱۸۰ نفر پرسنل فعالیت می‌کند که ۱۶ شعبه در اصفهان و بقیه به تناسب در شهرستان‌های استان، توزیع شده‌اند.

  اسفندیاری ارائه تسهیلات و خدمات در حوزه اشتغال، معیشت، ازدواج، حمایت از اقشار نیازمند و… را از فعالیت‌های این بانک برشمرد و گفت: در ۱۲ سال گذشته، در سطح کشور شش میلیون فقره تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده که برای سال گذشته هدفگذاری ۵/۱ میلیون فقره تسهیلات بود که تاکنون یک میلیون و ۳۷۰ هزار فقره پرداخت شده و امید است تا پایان سال جاری این میزان به دو میلیون فقره تسهیلات برسد.

  وی با اشاره به اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سطح کشور در راستای انجام مسئولیت اجتماعی برای دستیابی به جامعه توسعه یافته، در ساخت بیمارستان، مدرسه، خانه بهداشت و… نقش داشته است، افزود: پرداخت ۲۰۰۰ فقره تسهیلات به خانواده‌های سیل‌زده و زلزله‌زده کشور، تکمیل پروژه‌های بازچرخانی آب در استان اصفهان با همکاری آبفا که در کشور پیشتاز بوده‌ایم، انشعاب آب و… از آن جمله است.

  مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان اصفهان گفت: سال گذشته در استان اصفهان ۷۰ هزار فقره تسهیلات با ۸۳۴۰ میلیارد ریال پرداخت شد. این در حالی است که برای سال جاری نیز هدفگذاری ۷۰ هزار فقره تسهیلات مدنظر بود که تاکنون ۶۰ هزار فقره تسهیلات با ۹۰۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده که امید است به ۸۰ هزار فقره پرونده تسهیلات برسیم.

  وی اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال در سطح کشور، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان با همکاری بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت و صندوق امداد و ولایت، ۹۰۰ فقره وام اشتغالزایی با مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است و حدود ۱۰۰۰ فقره پرونده نیز در دست اجراست.

  اسفندیاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را بانک شیشه‌ای خواند و گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تنها بانکی است که منابع حاصل شده در هر استان را برای همان استان هزینه می‌کند.

  وی از اجرای طرح «همیاران» در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد و گفت: صندوقی در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ایجاد شده که افراد خیر و هر فردی که تمایل داشته باشد می‌تواند منابع خود را به هر میزان که باشد در این صندوق که جزو دارایی بانک هم نیست ریخته و کاری عام‌المنفعه انجام دهد.

  وی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات اخیر به پنج بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان حدود یک میلیارد تومان خسارت وارد شد ولی امروز همه شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان اصفهان فعال هستند. و حذف کاغذ از سیستم بانکی کشور در این بانک اجرایی شد.

  بیشتر بخوانید:توزیع کاغذ دولتی و سیاست های ناشران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 − دو =