حوزه چاپ ونشر از بحران کاغذ خارج شد

  0
  29
  حوزه چاپ ونشر

  معاون فرهنگی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: با رسیدن مجدد کاغذ به گمرک آرامش نسبی برای حوزه چاپ ونشر  کشور برقرار شده است.

  به گزارش  چاپ و نشرآنلاین  به نقل ازخبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، جوادی درحاشیه نشست با اساتید فلسفه دانشگاه میبد با اشاره به چالش‌های حوزه نشر و کتاب گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درحال رفع چالش های موجود است. کاغذ‌های مورد نیاز ناشران تامین می‌شود.

  وی یکی از این موضوعات را معافیت‌های مالیاتی عنوان کرد که امیدواریم بتواند بخشی از مشکلات نشر را کم کند.

  معاون فرهنگی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی کشور با اشاره به تامین کاغذ مورد نیاز ناشران گفت: با رسیدن مجددکاغذ به گمرک آرامش نسبی پیدا شده است.جوادی افزود: امیدواریم که دیگر شاهد نوساناتی که درقیمت کاغذ داشتیم نباشیم. 

  با توجه به مشکلات فروانی که به دلیل تحریم ها و واردات کاغذ در این حوزه اتفاق افتاده بود توزیع کاغذ و به تبع آن بخش انتشار کتاب نیز با مشکلات فراوانی مواجه شده بود. اما خوشبختانه این مشکل با تامین کاغذ ناشران و پایین آمدن قیمت کاغذ در حال حل شدن است.

  وی با اشاره به گله ناشران شهرستانی از روند تخصیص کاغذ هم گفت: از طریق ادارات کل کاغذ‌های مورد نیاز شهرستانها را تامین خواهیم کرد.

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با بیان اینکه امسال دولت ۴۵ هزار تن کاغذ برای ناشران تخصیص داده است گفت: از این مقدار ۱۵ هزار تن رسیده و بقیه در گمرک دردست توزیع است و این رقم، رقم قابل توجهی برای بخش حوزه نشر محسوب می‌شود. حوزه چاپ ونشر با این میزان از توزیع کاغذ از بحرانی که طی مدت اخیر به آن گرفتار شده بود نجات یافته و به حالت عادی برمی گردد.

  جوادی با بیان اینکه درفرایند فعالیت‌های ترویج کتاب به شدت کار می‌کنیم خاطرنشان کرد: با برگزاری نمایشگاه کتاب در استان یزد  امیدواریم بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − هفده =