بهار به وقت اتحادیه

  گزارشی از نوسازی ساختمان اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  76
  اتحادیه

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ هیئت مدیره جدید اتحادیه چاپخانه داران تهران پس از کش و قوس های فراوان قریب به یک ماه پیش بر مسند خود تکیه زد؛ تشکلی که دو ائتلاف مختلف، کاندیدایی مستقل و صنف اخیرا اضافه شده تابلوسازان را در خود دارد و رو راست بسیاری آن را پر حاشیه و محل اختلاف گمان می کردند اما نتیجه ی متفاوتی به دست آمد و همگرایی و اتحاد از آن مشتق شد؛ سنتزی چند وجهی که در نهایت به همدلی و هم افزایی رسید.

  ساخت و تجهیز یک سایت اینترنتی و پیرو آن برقراری یک اتوماسیون حداکثری برای راحت خاطر زحمت کشان شریف چاپ، همکاری احسن با شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران و هموار سازی راه اعتلا، رایزنی و اخذ قول های مساعدت اولیه برای تشکیل یک اتحادیه فراگیر و استانی، سهم خواهی بحق و پیگیری مطالبات فروخورده صنعت چاپ در نهادهای دولتی و برخی دیگر از فعالیت های مثبتی که به زودی زود از همین رسانه به سمع و بصر شما خواهند رسید، تنها گوشه ای از پرچم افراشتن هایی است که سالیان سال از صنف چاپ دور بود و امروز قابل لمس.

  کنار این حسن انجام امور، خبری سرضرب از بازسازی انقلابی ساختمان اتحادیه به گوشمان خورد که در نوع خود جالب بود. طبق شنیده ها، آخرین جلسه اعضای هیئت مدیره در دوشنبه، 12 آبان ماه سنه 1399 هجری شمسی برگزار و قرار شد که ساختمان اتحادیه چاپخانه داران در طبقه ی پنجم، پلاک 46 خیابان شهید محمدی در نجات الهی جنوبی، بازسازی شود. با این تصمیم هزینه ها برآورد و اولین کمک ها نیز توسط خود اعضای اتحادیه به انجام رسید و از فردای آن، مقارن با ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام، محمد مصطفی (ص)، کار آغاز و یمن حضرتش یاری رسان شد. کاری زمان بر و به علت موقعیت ساختمان، بغرنج، با همت و همدلی به سرعت انجام و تنها در چهار روز به اتمام رسید؛ البته بخشی از اتاق ها لاجرم به تعطیلی آخر هفته ی بعد موکول شد اما به هر زعم می توان گفت که کار اصلی انجام و سنگ بزرگ از راه کنار رفت.

  چاپ و نشر به عنوان یکی از پر رفت و آمدهای اتحادیه، می تواند از نظر خود بازسازی جدید را دلچسب و دوست داشتنی ارزیابی کند. اتحادیه چاپخانه داران به گفته ی سردمداران نوینش قرار است محمل ویژه ای برای قرارهای کاری و بازدید مسئولان ذی ربط و جایگاه رایزنی های بزرگ باشد و می بایست برازنده صنف بزرگ چاپ شود که اکنون می توان رأی مثبت به آن داد. امید که پای شکوفه های این بهاران نورسیده به سایر کارهای صنفی دیگر هم کشیده شود و طبق شعارهای قبل از جلوس، اقتدار رخت بربسته برگردد و چاپ به جایگاه والای خود بنشیند.

  بیشتر بخوانید: اتحادیه چاپخانه داران در حال بازسازی

  اتحادیهاتحادیهاتحادیه

  اتحادیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + هفده =