تسریع در خروج ماشین آلات فرسوده چاپ از کشور

  0
  76
  ماشین آلات فرسوده چاپ

  احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران در دیدار با رئیس اداره ارشاد شهرستان تهران خواستار تسریع در خروج ماشین آلات فرسوده چاپ از کشور شد.

  عصر روز 11 آبان ماه احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در دیدار با دکتر علی اکبر شیرکوند رئیس محترم اداره ارشاد شهرستان تهران خواستار تسریع در ماشین آلات فرسوده چاپ از کشور شده تا بتوان زمینه بهسازی و نوسازی ماشین آلات و زیرساخت این صنف را رقم زد.

  ماشین آلات فرسوده چاپبه گزارش چاپ و نشر آنلاینبه نقل از پایگاه خبری کار و کارآفرینی؛ در این نشست مقرر شد کارگروهی برای تعیین تکلیف و ساماندهی رسته تخصصی چاپ دیجیتال صورت پذیرد تا در راستای حمایت از حقوق ناشران، نظارت بیشتر فنی و کیفی و سایر موارد و کنترل قیمت های این حوزه هرچه زودتر این رسته در قالب این اتحادیه مدیریت و نظارت شود.

  احمد ابوالحسنی ضمن تبیین اهمیت و جایگاه راهبردی اعضای این صنف در توسعه دانش و فرهنگ در کشور و نیز ارتقا کیفی و توسعه صنعت بسته بندی محصولات که سبب ساز شکوفایی و رونق اقتصادی در سطح بازرگانی داخلی و صادرات است از مجموعه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار حمایت های همه جانبه و انگیزه بخش در جهت تأمین و توزیع فراگیر مواد اولیه چاپ و بسته بندی شد.

  وی ادامه داد: کمک به ارائه تسهیلات مالی برای توسعه شغلی و افزایش ظرفیت های اشتغال و زمینه سازی برای تحقق بخشودگی های مالیاتی برای افزایش دلگرمی بیشتر برای کارآفرینان صنعت چاپ و بسته بندی می شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در انتها گفت: فعالیت واحدهای چاپ و بسته بندی بدون مجوز و پروانه صنفی مانعی برای فعالیت اقتصادی واحدهای صنفی دارای پروانه است و از وزارت ارشاد درخواست داریم در جهت حمایت از واحدهای دارای پروانه و اعضای رسمی این اتحادیه که قانونمند و شفاف در حال فعالیت به طور جدی و قویا با واحدهای بدون جواز برخورد نماید.

  بیشتر بخوانید:

  حل معضلات چاپ در جلسه مشترک اتحادیه و ارشاد

  ادغام اتحادیه چاپخانه داران و لیتوگرافان برای نظارت بیشتر

  لزوم واگذاری اختیارت ویژه به اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

  ابوالحسنی خاطرنشان کرد: طبق قانون نظام صنفی جمهوری اسلامی واحدهای دارای پروانه صنفی و مجوز از سازمان ‌های صنفی و نهادهای فرهنگی اجاره فعالیت دارند و این مجموعه ها که به طور شفاف مالیات و عوارض خویش را پرداخت می کنند و کاملاً با قانون همسو حرکت می کنند با وجود واحدهای بدون پروانه تضعیف شده اند که باید به طور جدی با چاپخانه های بدون جواز فعالیت برخورد شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × دو =